“Ruiny”
Antyczne Miasto Efez — recenzja

Antyczne Miasto Efez
Nr 2 wśród 58 atrakcji (Selcuk)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 16 sierpnia 2015

Fantastyczne miejsce. Pod ogromnym wrazeniem wychodzi chyba kazdy z tego miejsca. Niestety bardzo meczaca wycieczka poniewaz dwie godziny w pelnym sloncu daja sie we znaki. Obowiazkowo nakrycie glowy i woda do picia a wrazenie beda niesamowite

Dziękujemy, AmadeusKRK
Filtrowanie

Zrecenzowano 14 sierpnia 2015

Efez szczerze polecam .Jest rzeczywiście wart zobaczenia. Szczególnie biblioteka Celsjusza i amfiteatr - największy w Turcji starożytny teatr na 25 tys. widzów, gdzie swoje kazania wygłaszał św. Paweł robią wrażenie. Polecam wycieczkę z przewodnikiem, który opowie nam o miejscach, które oglądamy. Planując wycieczkę musimy pamiętać, że w Efezie jest około 10 stopni więcej niż podawane jest w prognozach, ponieważ marmur nagrzewa się oddając ciepło. Ważne jest zabranie ze sobą wody i nakrycia głowy ( bądź kupienia na straganach przed wejściem). Warto też zakupić wycieczkę z lokalnym biurem- wychodzi taniej. My płaciliśmy 35 euro łącznie z obiadem, dojazdem biletami i przewodnikiem.

2  Dziękujemy, dorota h
Zrecenzowano 3 sierpnia 2015

Efez to w całości ruiny antycznego miasta. Ogromne wrażenie robi amfiteatr i biblioteka - pozostałe atrakcje bez dobrego przewodnika nie mają znaczenia

Dziękujemy, Olga F
Zrecenzowano 21 lipca 2015

Wielki obszar starożytnego miasta, w stosunku do innych miejsc bardzo dobrze zachowany. Wstęp płatny, dość drogo jak na Turcję

Dziękujemy, sidobelu
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 17 lipca 2015

Choć widziałam już wiele antycznych miejsc- to Efez szczerze polecam . Szczególnie biblioteka Celsjusza robi wrażenie. Warto przeznaczyć trochę więcej czasu na te odwiedziny 0 wycieczka nie obejmuje wszystkiego. Dobrze też trafić na przewodnika, który ma zamiłowanie do zawodu, a nie takiego który cytuje książkę

Dziękujemy, Anna s

Antyczne Miasto Efez — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Antyczne Miasto Efez? Podziel się wrażeniami!