Naprawdę warto

Efez

Zrecenzowano: 4 grudnia 2018
512januszm
Siechnice, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 663)

Zrecenzowano: 10 lipca 2019

Nie będę się rozpisywał.... Moim zdaniem najlepiej zachowane starożytne ruiny które do tej pory widziałem w Grecji i Turcji...
Dla mnie bomba. Oczywiście jeśli ktoś lubi popatrzeć na relikty starożytnych kultur...

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, tomekj489
Zrecenzowano: 4 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Biblioteka całkowicie odnowiona z prywatnych środków pewnej Pani z Austrii. Kolumny są umieszczone na specjalnych platformach mających zapobiec zniszczeniu przez trzęsienia ziemi. Mimo to budowla jest imponująca. Ponoć z biblioteki było podziemne przejście do domu publicznego, który znajdował się po drugiej stronie ulicy.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, 512januszm
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2018

Biblioteka Celsusa znajduje się na końcu Drogi Kuretów i jest, obok teatru, najbardziej charakterystycznym miejscem w Efezie. Widzimy je na wszelakich pocztówkach i obrazach. Dla mnie miejsce magiczne, z duszą. Bardzo żałowałam, ze nie było nam dane zobaczyć zachodu słońca w tym miejscu - musi to być niezapomniane przeżycie. W pobliżu biblioteki znajdują się dom publiczny i publiczne latryny a także dodatkowo płatna ekspozycja tzw. domy tarasowe (część miasta, w której znajdowały się domostwa zamożniejszej części efeskiego społeczeństwa).

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, KasiaLewandowska
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2018

Biblioteka Celsusa we wspaniałym stanie. Można sobie wyobrazić jak przechowywano tam tysiące zwojów papirusowych. Konieczne fotki na przepięknym tle kolumn a dla "chętnych" z alegoriami cnót:mądrość, cnota, myśl i wiedza (szkoda, że oryginały przebywają w Wiedniu).

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
2  Dziękujemy, Marek W
Zrecenzowano: 26 maja 2018

Trudno sobie wyobrazić czasy świetności tego miejsca, ładnie zachowane, po prostu piękne. Biblioteka znajduje się na terenie większego kompleksu - Antycznego Miasta Efez, wejście płatne 40TL, parking przed płatny 10 TL.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, LunarEclipseOlsztyn