“Absolutnie trzeba go zobaczyć!!”
Meczet Sulejmana — recenzja

Meczet Sulejmana
Nr 1 wśród 1 159 atrakcji (Stambuł)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opłata: Nie
Zalecany czas pobytu: <1 godzina
Zrecenzowano 14 czerwca 2016

Jeden z większych i ładniejszych meczetów w Stambule. Absolutnie trzeba go zobaczyć. Obok meczetu znajdują się grobowce Sulejmana Wspaniałego i Hurrem. Poza tym z przed meczetu rozciąga się wspaniały widok na dzielnice Galata.

Dziękujemy, handlarz_marzeniami
  • Więcej języków
Filtrowanie

Zrecenzowano 1 czerwca 2016

W przeciwieństwie do Błękitnego Meczetu we wnętrzu spokój i cisza. Niestety sala także jest ograniczona do zwiedzania do 1/3. Dla tych, którzy mają ochotę na trochę wrażeń warto poszwędać się po prawdziwych starych dzielnicach na północ od meczetu pełnych rozpadających się drewnianych domów.

Dziękujemy, Dariusz W
Zrecenzowano 1 kwietnia 2016

Polecam wizytę z samego rana. Wschód słońca. W tym czasie nie ma jeszcze turystów. Można spokojnie obejść cały meczet, porobić mini "panoramy" miasta ze wzgórza. Naprawdę bardzo fajne widoki. Polecam zdecydowanie!

Dziękujemy, icek_m
Zrecenzowano 9 grudnia 2015

Wart zobaczenia . Inny niż pozostałe. Takie trochę surowe wnętrze , ale cudne witraże, bajecznie kolorowe.

Dziękujemy, LucekRz
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 20 listopada 2015

Każdy lubi coś innego. Ja uwielbiam ten meczet za kolory. W przeciwieństwie do większości sławnych meczetów w Stambule nie dominuje tutaj kolor niebieski. To go wyróżnia i dla mnie czyni wyjątkowym.

Dziękujemy, kingaaakkk

Meczet Sulejmana — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Meczet Sulejmana? Podziel się wrażeniami!