ciekawy

Pałac jak palac

Zrecenzowano: 8 czerwca 2018
Bartassw
Bydgoszcz, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (7 785)

Zrecenzowano: 4 listopada 2018

Bardzo ciekawe miejsce , ale wieksza część była zamknięta , więc nie spędzilem dużo czasu w nim . Poza tym ciekawie obejrzeć ...

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, Explorer97388
Zrecenzowano: 8 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Ładny, fajnie utrzymany. Tłok zdecydowanie mniejszy niż w Bangkoku. Generalnie - do obejrzenia - ale to tak trochę jak z kościołami - jak ktoś lubi to biega i ogląda, a jak nie - to każdy wyglada tak samo ;)

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, Bartassw
Zrecenzowano: 15 stycznia 2018

Znajduje się w stolicy Kambodży-Phnom Penh..Duży obiekt na którym postawiono kilkadziesiąt budynków z których do zwiedzenie jest ok.15..Dachy na nich wszystkich kojarzą się z wężowa skórą-każda dachówka przypomina gadziową łuskę..Największy z możliwych do jego zajżenia budynków to tzw.pawilon sali tronowej w środku którego odbywają się królewskie ceremonie..Niestety nie można wejść do środka tylko przez otwarte drzwi zobaczyć wnętrze..Nie wolno wnętrza fotografować jak również filmować..Kolejmym bbudynkiem jest tzw.'Srebrna Pagoda" do środka której wchodzi się bez butów..Wewnątrz znajdują się złote posągi Buddy oraz tzw.kryształowy Budda zwany szmaragdowym khmerskim Buddą..Również zakaz filmowania i fotografowania..Na terenie całego kompleksu można zobaczyć małą świątynię Keong Preah Botk w której znajduje sie stopa Buddy, Hov Samrum Phirun - budynek w którym królowie przed procesja oczekiwali by dosiąść słoni,Hor Samrith -miejsce służące do przechowywania królewskich regaliów, HorSamranphirum -królewski skarbiec ( zakaz foto i filmowania),królewską salę bankietową-Preah Tiernang oraz kilka pomników..Znajduje sie również wielka makieta przedstawiająca Angkor Wat..Cały obiekt pięknie,czysto utrzymany,dużo zieleni,przystrzyżonej trawy,klomby,żywopłoty..Ogólnie mówiąc - niesamowity przepych...Polecam...

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2017
Dziękujemy, roman539
Zrecenzowano: 14 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Dopiero chcąc napisać recenzję przeczytałam, ze dla wielu to tylko kopia pałacu w Bangkoku. Dla nas nie. Przestrzeń, rozmach, zadbany ogród robią kolosalne wrażenie. Żeby wejść trzeba kupić bilet i mieć odpowiedni strój - spodnie mogą być do kolan, krótki rękaw w bluzce do pół ramienia. Jeśli nie masz, zostaniesz poproszony o kupno - jest stoisko przy kasie , t-shirt 3$. Byliśmy w kompleksie ponad godzinę - z dziećmi to długi czas, ale nie zdążyły się znudzić. Można wziąć przewodnika - tłumy chętnych przy wejściu :)
Podobało nam się bardzo - dla nas to znacznie lepiej obrazujące historię Kambodży miejsce, niż pola śmierci, które są zaledwie jej małym wycinkiem.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
Dziękujemy, JoannaTomasz
Zrecenzowano: 14 listopada 2017 z urządzeń przenośnych

10 $? Lepiej pozwiedzać okoliczne świątynie bez tłumu turystów ze środkowej Azji. Architektura może i piękna i robiąca wrażenie, ale większość miejsc i tak pozamykana

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2017
Dziękujemy, Szpaner P