Super

Zamknięte miasto

Zrecenzowano: 6 lipca 2018
HARAAM
Warszawa, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 089)

Zrecenzowano: 16 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Miałem przyjemność zwiedzać kasbe z Marokańczykiem który oprowadzał nas po forcie. Gdyby nie on napewno zabładzilibyśmy. Małe uliczki które są niebiesko białe ładnie kontrastują z oceanem.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, Antytosz008
Zrecenzowano: 6 lipca 2018

Kasba Oudaya to starodawna XII w. fortyfikacja. W jej murach funkcjonuje miejski ośrodek. Obiekt jest otoczony dobrze utrzymanymi murami. Kiedyś stanowił prężny ośrodek u ujścia rzeki Bou Regreg. Dzisiaj to jedna z atrakcji turystycznych Rabatu i jest uznawana przez UNESCO za światowe dziedzictwo kultury. Wnętrza tej kazby to magiczne wąskie uliczki z białymi domami pomalowanymi na niebiesko. Ciekawostką tego miejsca są bardzo fotogeniczne drzwi prowadzące do domostw. Z kazby roztaczają się piękne panoramy na Rabat, rzekę, ocean lub latarnię morską.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, HARAAM
Zrecenzowano: 17 marca 2018 z urządzeń przenośnych

Herbata i ciastka z widokiem na rabat coś wspaniałego, trzeba uważać na „oprowadzaczy” naciągają.. ale jest to typowy punkt turystyczny, polecam surfowanie, na plaży obok dużo fajnych szkółek

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2017
Dziękujemy, concave95
Zrecenzowano: 11 października 2017

Chociaż jest to twierdza i to zabytkowa bo XII wieczna, nie zwiedzamy jej jako twierdzy sprawia raczej wrażenie miasteczka zamkniętego wysokimi obwarowaniami, wąskie uliczki ściany budynków pomalowane na biało niebiesko, piękne stylizowane bramy, trochę sklepików ,knajpek, miejscami toczy się życie codzienne ... i tłum turystów - jedno z częściej odwiedzanych miejsc w Rabacie - więc na spokój można liczyć poza sezonem lub w godzinach porannych. Niemniej miejsce obowiązkowe podczas zwiedzania Maroka , na plus - ta biel i błękit - uliczki ciasne ale nad głowami niebo - nie tak jak w Medynach . Zachęcam.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2017
Dziękujemy, endrjuWS
Zrecenzowano: 7 grudnia 2016

Cudowne miejsce, kiedyś służące jako twierdza, tak też wygląda z zewnątrz. Po przejściu przez mury oczom naszym ukazują się biało - niebieskie ulice, ogrody oraz kafejki. Zejście z murów bezpośrednio nad ocean. Całość zapiera dech w piersiach.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2016
Dziękujemy, agoleniowska