Ładnie

Wejście kosztuje 70 dirhamow, polecam ich wcześnie rano albo po godzinie 13 żeby uniknąć grup... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 12 września 2019
adaberc
Atrakcja dla kafelkarzy

Zrecenzowano: 1 września 2019
RAVJUD
Capelle aan den IJssel, Holandia
Przeczytaj wszystkie recenzje (12 021)

Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Ściągnęło nas tu zdjęcie dziedzińca w internecie. Bilet 70 dirham. Miejsce ładne. Dużo kunsztownych zdobień, mi najbardziej podobały się sufity. Nie bardzo jest o czym pisać, bo do zwiedzania jest kilkanaście pomieszczeń i 2 dziedzińce, mały i duży oraz 2 ogrody, ale znaleźliśmy tylko jeden. Piękne mozaiki, rzeźbione łuki nad wejściami i w sumie tyle. Wszystkie pomieszczenia puste, zero jakiegokolwiek wyposażenia. Cały obiekt rozmiarami też nie zachwyca. Ogólnie fajnie, ale bez wow.

2  Dziękujemy, RAVJUD
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Pałac sam w sobie piękny, odnowiony ale dość niewielki i wszystkie pomieszczenia puste. Bez przewodnika nie wiesz co i jak. NIe ma żadnych informacji dla turystów o poszczególnych pomieszczeniach.

1  Dziękujemy, K_kK980r
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Zewnętrze ściany nie wskazują nic, co by wyróżniało tę budowlę od pozostałych, dopiero wchodząc do środka odkrywa się piękno tego miejsca. Pałac sułtański E-Bahia w Marrakeszu to jedna z atrakcyjniejszych pereł architektonicznych Maroka, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powstał w XIX wieku za czasów wezyrów i sułtanów z dynastii Alawitów.
Wnętrza pałacu zdobione są z przepychem piękną, koronkową ornamentyką i mozaikami. Możemy tam też oglądać bajecznie kolorowe, drewniane sufity i pięknie zdobione drzwi i łuki drzwiowe. Wnętrza wychodzą na dziedziniec, otoczony krużgankami. Najbardziej przykuwają wzrok ozdobne mozaiki – azulejos, małe płytki terakoty, ułożone w geometryczne wzory. Niestety sale są puste, z dawnego przepychu, jeśli chodzi o wyposażenie nie pozostało nic, ponieważ po śmierci ostatniego z sułtanów wnętrze pałacu zostało rozkradzione.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, Ewa781
Zrecenzowano: 17 lipca 2019

El Bahia to bardzo ładny kompleks, gdzie uwagę przykuwają zwłaszcza piękne, kolorowe wnętrza. Każdy odwiedzający Marrakesz powinien zobaczyć te wspaniałe mozaiki. W sezonie należy jednak spodziewać się dużej liczby odwiedzających.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, jedrek_rakoczy
Zrecenzowano: 16 maja 2019

Warto zobaczyć tą perełkę. Jego nazwa oznacza Pałac Faworyty. Chyba największe wrażenie oprócz samej architektury zrobił dziedziniec wokół które znajdowały się pokoje członkiń haremu.

Niestety w trakcie zwiedzania wydarzył się incydent. Jeden ze "śmieszków" grupy zapytał przewodnika czy może zerwać owoce. Przewodnik odpowiedział, że jest to zabronione, można tylko podnieść owoc który sam spadł. I co zrobił "śmieszek" ?
Potrząsnął drzewem i spadło pod nogi ochroniarza ~10 owoców. Przewodnik zrobił się sztywny. Skończyło się, przynajmniej na naszych oczach, dobrze.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, calve2014