Wart obejrzenia

Piękny ogród, szczególnie wejście robi wrażenie,gąszcz bambusów. Ogólnie ogród jest mały, ale... Przeczytaj więcej

Kawka23
Oaza Marrakeszu

Upragniony cień w upale, park bardzo dopracowany i starannie utrzymany. Piękne rośliny i cudowne... Przeczytaj więcej

leneczka
Rybnik, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (46 980)

Zrecenzowano: 7 września 2019

Dziwne , bardzo snobistyczne miejsce, zdecydowanie najbardziej cool w przeżywającym właśnie swoje 5 minut Marakeszu. W 200-osobowej kolejce do kasy zamożny i nachalnie się lansujący się tłum przybyszów z całego świata. Powiew klasy i luksusu szokuje na tle domimującego w Marakeszu brudu, hałasu i smrodu . Sam ogród bardzo mały, i odwiedzające go tłumy omal się nie zadeptują, a uchwycenie kadru bez 10 obcych postaci w tle graniczy z cudem.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Karol515
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Przeczytaliśmy, że to jedna z głównych atrakcji Marrakeszu, więc chcieliśmy ją zobaczyć. Bilet combi na 3 atrakcje (ogród i 2 muzea) 180 dirham. Ogród ładny, klimatyczny, ale mały. Dużo egzotycznych roślin, zwłaszcza kaktusów i malutkie stawiki z rybami. W środku okazało się, że jest tylko jedno muzeum w domu projektanta. Bardzo małe, 4-5 pomieszczeń ze zbiorami narzędzi, biżuterii i ubrań, rdzennych Marokańczyków. Jedno świetne pomieszczenie z lustrami, które dają niezwykłe złudzenie optyczne, jakby otaczały nas gwiazdy. Niestety zakaz fotografowania. W ogrodzie jest jeszcze memoriał upamiętniający właścicieli, czyli kawałek kolumienki z napisem. Liczyliśmy na więcej.

Dziękujemy, RAVJUD
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jest ok. Ale trochę mało. Dużo cactus z cały świat. Ponad 1000 gatunku. Jeszcze czakamy na otwarcie 2 miejsce obok. Muzeum dla mnie tak sobie. I za całość trochę drogo 18 EUR

Dziękujemy, Freedom743929
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jardin oczarował nas od pierwszego momentu. Las bambusów, bananowce, basen z liliami wodnymi. Przepiękne indygo, zieleń i spokój. Polecamy raczej w spokojniejsze dni i godziny poza 10-14, bo ogród jest kameralny.

Dziękujemy, 668katarzynar
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Fajny niewielki ogórd wraz z muzeum berberyjskim. Można miło spędzić czas, warto się wybrać. Tuż obok muzeum yves saunt laurent

Dziękujemy, K_kK980r