Wart obejrzenia

Piękny ogród, szczególnie wejście robi wrażenie,gąszcz bambusów. Ogólnie ogród jest mały, ale... Przeczytaj więcej

Kawka23
Oaza Marrakeszu

Upragniony cień w upale, park bardzo dopracowany i starannie utrzymany. Piękne rośliny i cudowne... Przeczytaj więcej

leneczka
Rybnik, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (47 008)

Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Przeczytaliśmy, że to jedna z głównych atrakcji Marrakeszu, więc chcieliśmy ją zobaczyć. Bilet combi na 3 atrakcje (ogród i 2 muzea) 180 dirham. Ogród ładny, klimatyczny, ale mały. Dużo egzotycznych roślin, zwłaszcza kaktusów i malutkie stawiki z rybami. W środku okazało się, że jest tylko jedno muzeum w domu projektanta. Bardzo małe, 4-5 pomieszczeń ze zbiorami narzędzi, biżuterii i ubrań, rdzennych Marokańczyków. Jedno świetne pomieszczenie z lustrami, które dają niezwykłe złudzenie optyczne, jakby otaczały nas gwiazdy. Niestety zakaz fotografowania. W ogrodzie jest jeszcze memoriał upamiętniający właścicieli, czyli kawałek kolumienki z napisem. Liczyliśmy na więcej.

Dziękujemy, RAVJUD
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jest ok. Ale trochę mało. Dużo cactus z cały świat. Ponad 1000 gatunku. Jeszcze czakamy na otwarcie 2 miejsce obok. Muzeum dla mnie tak sobie. I za całość trochę drogo 18 EUR

Dziękujemy, Freedom743929
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jardin oczarował nas od pierwszego momentu. Las bambusów, bananowce, basen z liliami wodnymi. Przepiękne indygo, zieleń i spokój. Polecamy raczej w spokojniejsze dni i godziny poza 10-14, bo ogród jest kameralny.

Dziękujemy, 668katarzynar
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Fajny niewielki ogórd wraz z muzeum berberyjskim. Można miło spędzić czas, warto się wybrać. Tuż obok muzeum yves saunt laurent

Dziękujemy, K_kK980r
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Ogród jest mniejszy niż inne znane ogrody, ale równie często odwiedzany. Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela ogrodu, francuskiego pisarza Jacquesa Majorelle’a, który tworzył go przez około 40. Odrestaurowany przez Yvesa Saint Laurenta. Ogród Majorelle zajmuje powierzchnię około jednego hektara. Znajduje się w nim liczna kolekcja kaktusów, roślin egzotycznych i drzew. Magiczną atmosferę tego miejsca tworzą także baseny, strumienie i fontanny, a obok wyrasta mini las bambusowy. Intensywny niebieski kolor, charakterystyczny dla ogrodu dopełnia całości, pomalowano nim „co się da”- dom, altanę, schody, donice, fontannę. Z zakurzonego Marrakeszu wkracza się do kolorowej, zacienionej oazy, wypełnionej różnymi gatunkami roślin z całego świata.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Ewa781