Fes

Zrecenzowano: 6 stycznia 2018
Mauuriz
Poznań, Polska

Zrecenzowano: 6 września 2018

Wyjątkowe miejsce na mojej marokańskiej mapie podróży. Społeczność Fez El Bali jest dobrze zorganizowana i wyróżnia się na tle innych w Maroku. Przechodząc przez jedną z bram miejskich przeniosłem się do średniowiecznego miasta z przebłyskami nowoczesności. Mieszkańcy tu żyją, pracują i handlują. Ich domy wychodzą bezpośrednio na wąskie trakty, które trudno nazwać ulicami. Służą one do poruszania się ludziom, mułom, osłom, pchanym lub ciągnionym pojazdom. Medyna jest podzielona jak współczesny market na „suki” oferujących podobne towary. W medynie oferują wszystko czego dusza zapragnie. Niewątpliwie jedną z atrakcji w tej medynie jest garbarnia. Koniecznie trzeba ją zwiedzić z z bukietem mięty. Swoisty aromat tego wymaga w tym miejscu. Praca tu pewnie nie zmieniła się od średniowiecza.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, HARAAM
Zrecenzowano: 6 stycznia 2018

To moje ulubione miejsce. Począwszy od panoramy obserwowanej z oddali po same momenty zwiedzania tych 9 tysięcy uliczek. Warto zapamietac ze to najbardziej i najlepiej zachowana medyna świata Arabskiego. Równiez znajduje si ena liście UNESCO. Spedziłam tam kilka godzin ale chętnie bym tam powróciła.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2017
Dziękujemy, Mauuriz
Zrecenzowano: 27 lutego 2017

Piękny widok na Fez.Koniecznie trzeba tam zajrzeć :)Z tego właśnie miejsca posiadam cudowne fotografie.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2017
Dziękujemy, Iza I
Zrecenzowano: 15 marca 2016

Fes el Bali jest najstarszym murem części Fes , w mieście znajduje sie najstarszy Uniwersytet nas świecie. Jak również miasto znajduje się na liście UNESCO od 1981 r.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2016
Dziękujemy, Wabrzezno
Zrecenzowano: 18 kwietnia 2015

Przyjeżdżając do Fès el Bali, najstarszej dzielnicy Fes powstałej w IX wieku, cofniesz się w czasie. Serio! Dzielnica jest pełna krętych, małych uliczek - nie widać ich nawet na Google Maps, bo część domów łączy się nad uliczką. Znajdziesz tu suki, tzw. targi, gdzie koniecznie trzeba się targować. Znajdziesz tu miejsca, gdzie wypijesz marokańską whisky, czyli herbatę ze świeżej mięty. Ważne: w Fès el Bali (medynie) zabroniony jest ruch kołowy. To jedno z miejsc na świecie, które warto odwiedzić!

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2015
Dziękujemy, ajcyrtap