Super przewodnik

Jadąc do Maroka, zarezerwowałam 2 wycieczki z Abdulem. Przez facebooka mieliśmy kontakt bardzo... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
Ostra2014
Warszawa, Polska
Legzira i Marrakesz

Polecam wszystkim Maroko z Abdulem. Ciekawie prowadzone wycieczki w języku polskim. Skorzystałyśmy... Przeczytaj więcej

Annka5

Byliśmy na trzech wycieczkach z Abdulem (przed chwilą wróciliśmy z ostatniej) bardzo ciepły człowiek z ogromną wiedzą,przesympatyczny.
Bardzo wyczulony na potrzeby uczestników (z nami sześcioletni syn).Bardzo ciekawie opowiada a jego opowieści zawierają dużo ciekawostek.Wycieczki zamawiałam wczesniej. Miałam kontakt z Panią Lidia ( żoną Abdula). Wszystko załatwione profesjonalnie i sprawnie w 100%.Kolejny raz w Maroku- w naszym wykonaniu to wyłącznie wycieczki z biurem Maroko z Abdulem. Z całego serca polecamy

Basia, Radek, Bartek

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, Rteterycz
Zrecenzowano: 8 września 2019

Wspaniale wspominamy obie wycieczki.Abdul jest wspaniałym przewodnikiem z dużym poczuciem humoru.Wycieczki są bardzo ciekawe że względu na jego wiedzę.Serdecznie polecam wszystkim.My napewno wrócimy do Maroka i skorzystamy z wycieczek z Abdulem.Serdecznie dziękujemy za wspaniale spędzony czas.

1  Dziękujemy, Katarzyna W
Zrecenzowano: 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Chciałam się wypowiedzieć o wycieczce do Marrakeszu, przewodnikiem nie był tytułowy Abdul, a inny pan. Sam program opisze w skrócie: podjechaliśmy zobaczyć kozy na drzewie pod agadirem, 30 min w ogrodach, potem parking pod meczetem, przejście na obiad, sprzedawanie zdjęć które przed obiadem zrobił nam fotograf, przeciągnięcie nas po targu, gdzie nie było nawet chwili aby się zatrzymać, chwila w muzeum tkanin, aby wreszcie dotrzeć do apteki, w której wizyta przypominała telezakupy mango tylko na żywo. potem 45 min na placu i do Agadiru. Wszystkiemu towarzyszył pośpiech, a najwiecej czasu zleciało na obiad i w aptece (dobrze ponad 1,5h na każde). Ogólnie poziom przewodnika był bardzo słaby, w drodze do Marrakeszu czytał z kartek wydrukowanych z wikipedii, słychać było ze czyta, często się mylił i powtarzał, bo słabo mówił po polsku, nie umiał wypowiedzieć różnych słów z kartek przez co było to w ogóle mało zrozumiałe. W trakcie wycieczki ciagle opowiadał jakieś przaśne historyjki, żarty i anegdotki, był oczywiście bardzo miły i uśmiechnięty, ale merytorycznie to nie było tam nic. Szczytem było jak opowiadał o tym ze kobiety w Polsce często są zmęczone po pracy w biurze, maja jedno dziecko, a nie maja czasu dla męża, ugotować mu obiadu, zrobić randki, nalać wódki, a przecież nie pracują z łopata, nie to co kobiety marokanskie, tyle maja dzieci, ciężko pracują, a dla męża sile maja. bardzo niesmaczne, chociaż dużo osób mu przyklaskiwało... Rozmowy o kulturze
marokańskiej właśnie tak wyglądały. Nie wiem, może tego oczekuje przeciętny polski turysta, ja byłam zażenowana Zdecydowanie nie polecam tej wycieczki młodym ludziom ani ludziom którzy się czegoś chcą dowiedzieć o Marrakeszu.

2  Dziękujemy, W1157NSjuliam
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Abdul jest osobą płynnie mówiąca w języku polskim oraz posiadającą aktualną wiedzę na temat Polski co przekłada się na naturalne rozmowy. Z takim przewodnikiem wyjątkowo dobrze się zwiedza ze względu na swobodną atmosferę. Abdul skupia się w swoich opowieściach na ciekawych faktach, a nie na nudnych informacjach rodem z przewodników internetowych.

Dziękujemy, licewhite
Zrecenzowano: 7 lipca 2019

Podczas pobytu w Maroku mieliśmy przyjemność być na dwóch wycieczkach organizowanych przez lokalne biuro. Biuro jest prowadzone przez Abdula, który przez 14 lat mieszkał w Polce i jego żonę Polkę. Wycieczki prowadzone w języku polskim.
Od Abdula dowiecie się dużo więcej niż od jakiegokolwiek przewodnika z biur turystycznych. Bardzo dobra obsługa wycieczek, transfer. Zapewnione przekąski a na całodniowych wycieczkach bardzo dobre jedzenie. Na każdej wycieczce bardzo miła atmosfera. Abdul osobiście wita i żegna wszystkich gości.

I to wszystko za mniej więcej połowę ceny oferowanej przez biura podróży.
Gorąco polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019