Szczawnica
Piekny powrot

Po parunastu latach, ponowna wizyta. Zaskoczyly mnie metalowe schody, ale ulatwiaja przejscie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Michał Ł
Jaworzno, Polska
wycieczka

Jesień w Pieninach w wąwozie Homole to najpiękniejsze widoki jakie można sobie wyobrazić, jakie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Bielcula

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Na szlak pod wąwóz można dojechać na parking swoim samochodem, jednak polecam skorzystać z komunikacji busami jaka jest dostępna do Jaworek z pobliskich miejscowości (ze Szczawnicy czy Krościenka). Ponadto dla bardziej wytrwałych polecam wejść wąwozem na najwyższy szczyt Pienin - Wysoką a następnie grzbietem wśród przepięknych lasów i łąk wrócić do Szczawnicy przez Palenicę. Spacer wąwozem nie jest bardzo wymagający i jest dostępny praktycznie dla każdego, dopiero dalsza część trasy na Wysoką miejscami jest stroma ale warto zadać sobie trochę trudu dla tych widoków. Cała trasa wąwozem jest bardzo urokliwa i atrakcyjna dla oka. Wąwóz Homole to obowiązkowa pozycja dla odwiedzających Pieniny. Polecam

Dziękujemy, Karol K
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Cudowne miejsce, dostępne dla każdego, niemniej miejscami należy uważać. Polecam wcześnie rano, bo później straszne tłumy i magia tego miejsca gdzieś się ulatnia.

Dziękujemy, Ela P
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Malowniczo i niezbyt męcząco. Odpowiednia trasa zarówno dla dzieci jak i osób starszych cieszących się dobrym zdrowiem. Jeśli ktoś się zastanawia czy wjechać wyciągiem i zejść wąwozem, czy raczej wejść pod górę a zjechać wyciągiem to zdecydowanie polecam tą drugą opcję. O wiele bezpieczniej jest poruszać się piechotą w górę. Trasa uchodzi za łatwą ale nie lekceważcie jej. Na górnym odcinku powyżej schodów zwłaszcza po obfitych opadach jest niebezpiecznie ŚLISKO. Odpowiednie obuwie zalecane!!!. Wielki plus za to, że na trasę jak i na wyciąg Jaworki można zabrać psa.

Dziękujemy, Wiesław U
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

fantastyczne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju miejsce na detoks intelektualny, odetchnienie w ciszy, spokoju i wszechogarniającej, soczysto - bogatej zieleni. kocham to miejsce od lat i ze smutkiem patrzę, jaki rodzaj turystów obecnie to miejsce nawiedza. nikt nie czyta regulaminu, każdy wchodzi jak chce i na własnych zasadach. cisza jest tu niestety tylko w gorsze pogodowo dni i poza sezonem turystycznym. osobiście uważam, że powinno sie tu wprowadzić bilety - byłoby na sprzątaczy parku narodowego :(

Dziękujemy, Anna G
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wąwóz Homole choć odwiedzony przeze mnie po raz kolejny nadal zachwyca. Rodziny z dziećmi spokojnie dadzą radę choć miejscami trzeba uważać bo bywa ślisko.

Dziękujemy, Dalilia-si