Sokolica

Cudowne widoki. Wyruszyłam z Krościenka nad Dunajcem Trasa nie jest trudna. Polecam dla dorosłych... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 4 dni temu
Aneta C
Sosnowe widoki

SilesianGirl
Tychy, Polska

Obowiązkowy punkt programu w Pieninach. 550-letnia sosna, wspaniałe widoki na Dunajec i do tego skalne urwiska. To po prostu trzeba zobaczyć. Aby wejść na szczyt trzeba uiścić opłatę, ale bilet tego samego dnia można też wykorzystać na Trzech Koronach!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, SilesianGirl
Zrecenzowano: 4 września 2019

Było warto, szczególnie dla wspaniałych widoków. Niestety na samym szczycie jest mało miejsca i jest bardzo strono - trzeba uważać szczególnie na małe dzieci. Przed samym szczytem budka z biletami - trzeba mieć gotówkę.

1  Dziękujemy, Joanna Z
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Wejście na Sokolicę można rozpocząć ze Szczawnicy, Krościenka lub idąc z Trzech Koron. My szliśmy ze Szczawnicy korzystając z przeprawy flisackiej przez Dunajec a schodziliśmy przez Krościenko do Szczawnicy. Trasa momentami bywa stroma i wymagająca, szczególnie po deszczu jest dość ślisko. Mimo że w dużej części jest przygotowana w formie "schodów" proponuję włożyć wygodne antypoślizgowe buty. Szczytowy fragment trasy jest najtrudniejszy, stromy i skalisty, ale wspinanie ułatwiają barierki. Wejście na sam szczyt jest płatne i obejmuje również wejście na Trzy Korony w tym samym dniu. Najlepiej wybrać się tu wcześnie rano, lub kiedy nie ma dużego ruchu turystycznego i przy słonecznej pogodzie. Na szczycie nie ma dużo miejsca wiec gdy jest dużo turystów bywa ciasno i mało komfortowo.
Warto podjąć wysiłek wejścia na Sokolicę bo widoki na Pieniny, Przełom Dunajca i symbol Pienin reliktowa sosnę wynagradza wszystko.

Dziękujemy, Karol K
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Niezapomniane widoki. Trasa dość łatwa, wychodzą bez problemu nawet dzieci. Sosna już nie taka ładna ale widok ...............ach cudnie.

Dziękujemy, Ela P
Zrecenzowano: 27 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Naszą wyprawę zaczęliśmy od Sokolicy. Trasa średnio wymagająca, ale widoki piękne - sosna na swoim miejscu :) Niestety zaczęło padać jak weszliśmy na szczyt przez co zejście było dosyć trudne - śliskie kamienie i barierka.

1  Dziękujemy, Goszaka