Warto zobaczyć

Warto zobaczyć tę 500letnia niestety zniszczoną sosenkę. Widok na szlaku również bardzo piękny. Tuż... Przeczytaj więcej

wloczykij-joanna
Zamość, Polska
Sosnowe widoki

Obowiązkowy punkt programu w Pieninach. 550-letnia sosna, wspaniałe widoki na Dunajec i do tego... Przeczytaj więcej

SilesianGirl
Tychy, Polska

Zrecenzowano: 27 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Naszą wyprawę zaczęliśmy od Sokolicy. Trasa średnio wymagająca, ale widoki piękne - sosna na swoim miejscu :) Niestety zaczęło padać jak weszliśmy na szczyt przez co zejście było dosyć trudne - śliskie kamienie i barierka.

1  Dziękujemy, Goszaka
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Widok z Sokolicy jest znany wszystkim z podręczników od geografii (kultowa reliktowa sosenka, ostatnio, niestety, uszkodzona), zatem wstyd być w Szczawnicy lub Krościenku i nie podjąć trudu wspinaczki. Widok cudny, wynagradza wysiłek.

1  Dziękujemy, Monika R
Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Wycieczka może nie należy do bardzo łatwych ale warto się wybrać na szlak. Widoki wynagradzają trud. My połączyliśmy Sokolicę z wejściem na Trzy Korony. Wtedy też płacimy tylko jeden raz za bilet

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, anna s
Zrecenzowano: 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Schody, schody, schody... tak będzie kojarzyć mi się Sokolica! Wejście od Szczawnicy jest momentami dość wymagające, ale warte trudu i wysiłku. Od Szczawnicy należy rozpocząć wspinaczkę niebieskim szlakiem. Aby tam dotrzeć należy udać się na przeprawę flisacką (3 zl). Potem tylko w górę! :) opłata na Sokolice to 6 zl - z tymi biletem tego samego dnia można udać się na Trzy Korony. Dzieci za zdobycie Sokolicy mogą dostać od rodziców medal zakupiony razem z biletem. Widoki cudne! :)

Dziękujemy, nataliatC5112QC
Zrecenzowano: 1 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jeśli kiedykolwiek los rzuci Cię w te strony podejmij wyzwanie i zdobądź ten szczyt. Droga jest niezbyt długa, mejscami jednak męcząca, dość eksponowana i stroma i do tego trzeba pokonać trochę schodów. Jednakże tak co ukaże się Twoim oczom kiedy staniesz na szczycie warte jest poświęceń. Ten widok to magia. Cud natury. Jest wciągający i zniewalający. Aż słów brakuje by wyrazić zachwyt.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Markatmag