“Kolacja”
Karczma Szlachtowska — recenzja

Karczma Szlachtowska
Nr 11 wśród 41 Restauracje (Szczawnica)
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wieczorna kolacja z rodziną. Wystrój góralski, dużo zwierząt na ścianach. Ugoszczeni zostaliśmy numerem i za to plus. Pierogi smaczne zupa kociołek bardzo treściwa i smaczna. Polecamy kanajpkę. Przemiła Pani, która nas obsługiwał.

Dziękujemy, Pawel_Kety

Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

Szlachtowska to miejsce odmienne od hałaśliwego, pospiesznego i anonimowego centrum Szczawnicy. To miejsce z klasą, niosące ukojenie po trudach wędrówki. Subtelna karczma z pysznym jedzeniem i bardzo ciepłą obsługą prowadzoną przez właścicieli. Próbowaliśmy jedzenia w różnych polecanych miejscach, ale w Szlachtowskiej było najlepsze, więc wracaliśmy potem już tylko do Szlachtowej. Duże porcje,ceny przyzwoite. To miejsce ma TO COŚ!:-)
Monika z Gdańska

Dziękujemy, MoniaOrlowska
Zrecenzowano 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Pyszne jedzenie (pierogi z jagodami - mega!), super obsługa (blondwłosa Pani Kelnerka - przemiła osoba, rozumiejąca klienta, potrafiąca doradzić i zarekomendować danie lub napój, opowiedzieć o okolicy i porozmawiać jak ze znajomymi). Nasz powrót do Szlachtowej nie mógł obyć się bez kliki wizyt w Karczmie Szlachtowskiej.
Dziękujemy za ugoszczenie nas! Czujemy się u Was, jak wyjątkowi goscie

UWAGA! Nie mylić Karczmy Szlachtowskiej z Karczmą u Stasi - poziom obsługi i stosunek do klienta tamże doskonale odzwierciedla poziom komentarza właściciela (w odpowiedzi na mój, i nie tylko, krytyczny wpis, którego podstawą jest obrażanie klienta).

Dziękujemy, JuKa_9
Zrecenzowano 8 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Zwykle unikam wszelkich karczm i zajazdów ale Karczma Szlachtowska zasługuje na rekomendację. Tradycyjny wystrój z drewnianymi ławami tym razem nie okazał się jedynym trafnym nawiązaniem do tradycji regionu. W menu znajdziemy dania z jagnięciny, baraniny, nawet szaszłyki z koziego mięsa. Warto zamówić miejscowego oscypka, pierogi czy placek z gulaszem. Znakomity a wręcz wybitny jest pstrąg perfekcyjnie wysmażony na maśle z chrupiącą skórką. Przemiła obsługa i sympatyczmy właściciel.

Dziękujemy, Lukas B
Zrecenzowano 8 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Do Szlachtowskiej trafiliśmy z żoną w sumie przypadkiem. W trzech miejscach w Szczawnicy z racji późnej godziny nie udało nam się zjeść. Na Trip Advisorze znaleźliśmy tę karczmę i pojechaliśmy. Było tuż przed 22:00, więc nie mieliśmy wielkich nadziei, że kuchnia będzie jeszcze czynna.
Bardzo miło się zdziwiliśmy, kiedy właściciele powiedzieli, że przecież głodnych nas nie wypuszczą. I faktycznie wyjechaliśmy najedzeni i uraczeni pyszną kuchnią.
Do końca pobytu w Szczawnicy stołowaliśmy się już tylko tam :)

Jedzenie jest przepyszne. Placek po szlachtowsku, czy zupa cebulowa w chlebku to mistrzostwo świata! :)
Zresztą spróbowaliśmy wielu potraw, pierogi i krem z borowików równie dobre :)
Porcje są takie, że nie daliśmy rady zjeść dwudaniowego obiadu (zupka+pierogi/placek).
W dodatku przesympatyczni właściciele tworzą tam taką atmosferę, że za każdym razem aż nie chciało nam się wychodzić :)

Pani Olu, Panie Mirku, serdecznie pozdrawiamy (Kropka również) i oby do zobaczenia za rok! :)

Dziękujemy, Tomasz K

Karczma Szlachtowska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Szczawnica, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Karczma Szlachtowska? Podziel się wrażeniami!