“Mocne 3+”
Karczma U Polowacy — recenzja

Karczma U Polowacy
Nr 6 wśród 41 Restauracje (Szczawnica)

Wybór dań w tej restauracji to raczej loteria. Z jednej strony, pyszny serek regionalny z żurawiną (choć żurawina z 'kupnego słoika'), smaczna kwaśnica z żeberkiem, świetne wino grzane i uczciwie podana herbata z rumem (odzielnie kieliszek;)). Z drugiej strony, zostaliśmy przestrzeżeni, że nie ma gulaszu z sarny, więc zamówiliśmy placki ziemniaczane z gulaszem z baranimy, które niedość, że były de facti z wołowiny, to jeszcze danie było mocno przesolone i niesmaczne.

Polecam tylko tę część obiadu, która smakowała.

Dziękujemy, grejczu

Zrecenzowano 11 września 2019

Jeżeli ktoś lubi oglądać podczas jedzenia truchła zabitych saren, młodych jelonków, łosi czy dzików - to zdecydowanie miejsce dla niego! Niestety, nas zraziło obecność czterdziestu obciętych głów i poroży młodych saren i innych zwierząt "ozdabiających" tą góralską chatę . Sama pomidorowa i żurek - przeciętne...

1  Dziękujemy, Millencia
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Będąc pierwszy raz w Szczawnicy szukaliśmy knajpy, która jest najbardziej polecana. Niestety wybraliśmy tą Karczmę... Wybór dań- średni, skusiliśmy się na żurek, kwaśnicę, placka ziemniaczanego z baraniną i polędwiczki wieprzowe. Żurek dość kiepski, brak zakwasu, stare jajko i duża ilość śmietany... Kwaśnica „nawet, nawet”. Drugie dania też do najlepszych nie należały (polędwiczki suche, bez grama sosu). Niestety to jaki był smak i odczucie w knajpie to jedno. W drodze powrotnej zaczęły się problemy żołądkowe... Ewidentne zatrucie pokarmowe, zdychamy 2
dzień i nie byliśmy w stanie nacieszyć się pięknym weekendem. Nie polecamy i radzimy omijać szerokim łukiem. Jeszcze jeśli chodzi o toaletę to nie wiem czy ktoś tam sprząta, bo o remoncie to nie było słuchać min od 15 lat.

Dziękujemy, gosia-mg
Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Miły i przyjemny lokal. Nie zamawialiśmy pełnego obiadu - tylko kwaśnicę i serki góralskie z żurawiną. Dania dobre i smaczne, miła i szybka obsługa, ceny w przedziale średnim.
Polecamy na szybki obiad :)
Jedyny minus to dość mało miejsca, a restauracja jest bardzo popularna przez co w porze obiadowej (nawet poza sezonem) cały czas wszystkie stoliki są zajęte, trzeba czekać.

Dziękujemy, annasX9349JA
Zrecenzowano 2 września 2019

Obsługa restauracji fatalna. Przez 15 min czekaliśmy na odbiór zamówienia. Pani przechodząc obok stolika, nie chciała podejść. Wróciła za bar i oglądała jak inna koleżanka czyści blat czy coś w tym stylu. W międzyczasie przyszły koleżaneczki Pań kelnerek z którymi te nie omieszkały uciąć sobie pogawędki, robiąc im herbatę, podczas kiedy my w dalszym ciągu czekaliśmy. Koniec końców z 3 pań które były za barem i nas widziały, żadna nie podeszła nawet jak prosiliśmy o przyjęcie zamówienia. Po bezowocnym oczekiwaniu, po prostu wyszliśmy. Druga gwiazdka jest za wystrój.

Dziękujemy, WPS28

Karczma U Polowacy — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Szczawnica, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Karczma U Polowacy? Podziel się wrażeniami!