Pieknie

Polecam gorąco. Większość szlaków nie jest trudna. A widoki są niesamowite. Polecam zwłaszcza... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
Aneta C
Góry z widokiem na Tatry

W Dyrekcji znajduje się sklepik, gdzie kupimy mapy parku oraz pamiątki. Warto odwiedzić to... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Stylowoikulturalnie
Trzebnica, Polska

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zrobiliśmy trasę ze szczawnicy na sokolice. Potem na trzy korony a finalnie do czerwonego klasztoru i droga widokowa powrotna obok dunajca. Bardzo przyjemna trasa kawałek z ekspozycja, ale bardzo delikatną. Idealna trasa na dzień jak się wyjdzie wczesnie rano to jeszcze popołudnie jest na dalsze zwiedzanie :)

Dziękujemy, pawe_kE2618ZM
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Pieniny to chyba najpiękniejszy park w Polsce. Cudne widoki, cisza, spokój ( na mniej uczęszczanych szlakach). Taki mały dach świata jak dla mnie, mogę wracać co roku i mi się chyba nie znudzi.

Dziękujemy, Ela P
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019

Piękne widoki,piekne szlaki, ludzie bardzo przyjaźni ale jest problem dla właścicieli czworonogów. Do Pienińskiego Parku Narodowego nie wolno wchodzić z psem. Nie wiem komu to przeszkadza jeśli pies spaceruje z właścicielem na smyczy nikomu przy tym nie wadzi. Jestem rozczarowana ta sytuacja ponieważ pies jest dla mnie członkiem rodziny a pół urlopu spędził w pokoju....

Dziękujemy, Magdalena S
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

Wspaniała trasa pieszo rowerowa która rozpoczyna sie w szczawnicy tuż przy koiei linowej na Palenicę a kończy albo w Czerwonym Klasztorze po stronie Słowackiej albo w Leśnicy Obojetnie którą z nich wybierzemy obie do pewnego momentu ciągna się wzdłuz malowniczego dunajcu.Dobrze wiedzieć że pieszo odcinek ze Szczawnicy do Czerwonego KLasztoru wynosi ok 10 km. w jedną strone.My dalismy radę spokojnie w obie strony.Mijając flisaków na tratwach i podziwiając widoki trasa mija szybko.Do tego często są miejsca do odpoczynku, Natomiast druga wersja obejmuje trase ze Szczawnicy do Leśnicy - to też Słowacja. Bedzie to jakieś 4km w jedną strone. My w tym roku zrobiliśmy tak że pieszo spacerkiem do Leśnicy , po drodze muzeum pieninskie do zobaczenia bezpłatnie. a z Tamtad autobusem miejskim do Czerwonego Klasztoru.Bilet kupujemy u kierowcy - cena ok 2,5 euro. Dzieci taniej. Autobus zatrzymuje się po samym klasztorem . Jedziemy jakieś pół godzinki po drodze piękne widoki. Na miejscu Klasztor można zwiedzić ,są też toalety, jedzenie picie no i pamiatki. Z tamtąd piękny widok na Trzy Korony. Scieżkę powrotna łatwo znależć bo wszyscy nia idą .Istnieje też wersja z wypożyczeniem roweru no i wtedy to zobaczymy wszystko w jeden dzień.

2  Dziękujemy, poiazd
Zrecenzowano: 30 lipca 2019

Piesze wędrówki, to niezapomniane doświadczenie i widoki, pod warunkiem, że lubimy chodzić raz góra, raz dół. Cisza, spokój, można czerpać świeżego powietrza do woli. Czasami można usłyszeć dzwoneczki wypasanych owiec. Nie słychać nic o kleszczach, więc warto korzystać:)

2  Dziękujemy, Cezar732