elegancja

Schronisko położone w przepięknej dolinie. Pracownicy bardzo mili, służą pomocą. Po całym dniu... Przeczytaj więcej

matiias83
Wycieczka :)

Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019
allegrod
Prudnik, Polska

Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Odwiedziliśmy dolinę pięciu stawów i widokami jesteśmy zachwyceni. Trasa zaczyna się na łysej polanie gdzie na dzień dobry 30zł parking. Później jest już duuużżżoo lepiej. Widoki naprawdę są piękne i polecam każdemu amatorowi górskich wycieczek. Przed pójściem trzeba zaopatrzyć się w wygodne buty, czytaj trekingowe, bluzę, kurtkę przeciwdeszczową i ponczo przeciwdeszczowe. Trasa na końcu jest dość wymagająca, nie ważne czy wchodzisz łącznikiem do schroniska czy zieloną przy wielkiej siklawie. Wchodziliśmy w deszczu z dziećmi od 5 do 12 lat ;) dzieciakom tez się bardzo podobało :) Nie ma tez tłumów jak na Morskie Oko.

Dziękujemy, allegrod
Zrecenzowano: 31 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Nie ma piękniejszej! Schodząc z Przełęczy Krzyżne, trawersując zbocze raz po raz widoki zapierające dech w piersiach! Wiadomo po co człowiek żyje! Dwoista Siklawa i najwyżej w polskich Tatrach położone, najbardziej klimatyczne schronisko - trzeba tam być!

Dziękujemy, BroniCikacz
Zrecenzowano: 4 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Super miejsce jako przystanek przed szpiglasowym wierchem. Warto pamiętać o przerwie w schronisku na posiłki między 10-11. Widoki piękne i plus ze nie ma tak dużo ludzi jak na Morskim oku. Polecam!!

Dziękujemy, kubaole
Zrecenzowano: 26 stycznia 2019

Szlak jest do przejścia dla ludzi bez super kondycji.Trzeba zabrać ze sobą kurtkę i wygodne buty,gdyż wychodząc coraz wyżej temperatura i warunki jak to w górach zmienne są.Wchodziliśmy w słońcu,skończyliśmy na deszczu ze śniegiem w lipcu.Na szlaku nie zobaczymy tylu turystów co na Morskie Oko.Przy Wodogrzmotach Mickiewicza skręcamy w prawo kierując się szlakiem do Doliny Pięciu Stawów,przez Dolinę Roztoki,wodospad Siklawa,trochę stromego podejścia i już jesteśmy /czas przejścia ok.2h/. Widoki rekompensują wszystkie trudy,jest niesamowicie przepięknie.Stawy są różnej wielkości,polodowcowa dolina otoczona Tatrami Wysokimi i kosodrzewiną jest ostoją niedźwiedzi,kozic i świstaków.Wracaliśmy przez Szpiglasową Przełęcz. Ze szlaku widać Czarny Staw i Morskie Oko,widok PRZEPIĘKNY.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, barba302016
Zrecenzowano: 4 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Wspaniale, cudownie,fantastycznie! Pogoda wymarzona, widoki cos wspaniałego. Niezapomniane wrażenia tego nie da się opisać, tam trzeba pójść i przeżyć na własnej skórze. Wracaliśmy, całkiem ze spontana, przez Świstówkę i to była wiśnia na wymarzonym torcie :o)))

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
1  Dziękujemy, gabasg1809