Zapisz
Warto

Wybudowane ruiny zamku. Ciekawe rozwiązanie choć trzeba wiedzieć, że te ruiny wybudowano, a nie są... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 11 lipca 2020
AN_ST_K_TS
Boguszów-Gorce, Polska
Zamek jak zamek.

Nie jest specjalnie spektakularny. Warto zobaczyć ale głównym powodem wejścia powinny być widoki... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 4 listopada 2019
prasbs
Łódź, Polska

Zrecenzowano: 3 września 2019

Zamek + Baszta za piątaka. Warto wybrać się z przewodnikiem, bez historycznego podkładu fajne punkty widokowe i tyle.

Dziękujemy, Jerzy G
Zrecenzowano: 12 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Naprawdę ładny kompleks zamkowy. Jednak bardziej podobały mi się Chęciny. Choć tu nie ma tak wielu wycieczek dzieci a raczej dorośli. Zamek jest też nieco ubozszy za to wieża góruje wyśmienicie.

Dziękujemy, VisitorKiezix
Zrecenzowano: 11 lipca 2019

Na zespół składa się Zamek oraz Baszta. Bilety na obie atrakcje kupuje się w Zamku, które tak naprawdę są jego ruinami. Z góry rozpościerają się przepiękne widoki na dolinę Wisły. Podjazd bezpośrednio pod zamek umożliwia dotarcie tam wózkiem.

Dziękujemy, peregrineML
Zrecenzowano: 10 lipca 2019

Na górę zamkową w Kazimierzu wchodziłem kilkakrotnie. Za każdym razem pchała mnie tam chęć spojrzenia na Wisłę i miasto z góry. Widok jest niesamowity (a jakie zdjęcia!). Ale warto tam wejść (bilet kosztuje chyba 5 zł), aby poczuć tchnienie historii, że te kamienie (zamek jest w ruinie, ale nieźle utrzymany) są tu prawie 800 lat i mogłyby opowiedzieć wiele.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka
Zrecenzowano: 9 lipca 2019

Piękny Zamek króla Kazimierza, odrestaurowane mury zamku i przepiękny widok na miasto i Wisłę. Zamek pełnił również funkcję obronną miasta w czasie zagrożenia miejscowa ludność chroniła się na dziedzińcu zamku. Polecam gorąco odwiedzić to miejsce i warto również wejść na wieżę z której rozciąga się cudowny krajobraz a przy dobrej pogodzie można dojrzeć pasmo gór świętokrzyskich.;)

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Irena M