“Kawałek Gruzji w Kazimierzu Dolnym”
Batumi — recenzja

Batumi
Zrecenzowano 8 września 2019

Szukając odmiennej kuchni od dominującej w pozostałych kazimierskich restauracjach trafiliśmy do Batumi - restauracji gruzińskiej. Wystrój jest bardzo skromny, zaletą położenie na uboczu Małego Rynku. Karta bardzo krótka, chyba za bardzo. Niestety nie wszystkie pozycje były. Ciekawostką był opis win, a właściwie jego brak - bowiem widniała tylko jedna pozycja - wino za 80 zł butelka. Niestety kelnerka nie orientowała się jakie wina posiadają, bowiem zapytana o region z jakiego pochodzi wino odpowiedziała, że z Tbilisi, tymczasem wino było z regionu Kachetii. Zamówiliśmy zupę - rodzaj gulaszowej, chłodnik oraz pierożki chinkali. Zupy poprawne, choć podane w miseczkach z angielskimi napisami - może komuś się pomyliło z amerykańską Georgią. Chinkali - niestety rozczarowanie. Farsz za suchy, mało pikantny i czosnkowy. Ciasto nieco za grube. Porcja 4 szt. kosztowała 31 zł. Brakowało w karcie charakterystycznych dla Gruzji szaszłyków. Może osobom, które nie były w Gruzji może jedzenie smakować i podobać się, jednak ktoś kto był w Gruzji, szczególnie poza turystycznymi ośrodkami będzie widział różnicę i to nie tylko w wygórowanych cenach.

Dziękujemy, kyju2017

Zrecenzowano 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam gruzinskie chimkali z baranina oraz te nadziewane ziemniakami. Wpadamy na to danie zawsze jak jestesmy w Kazimierzu. Niezmiennie nam smakuja. Bardzo mila obsluga. W czasie featiwalu filmowego ugoszczeni zostalismy bardzo sprawnie i szybko. Polecam to miejsce.

1  Dziękujemy, Sebastian S
Zrecenzowano 20 lipca 2019

Nigdy nie czekałem tyle na jedzenie. Najgorsza obsługa i jedzenie. Nie polecam nikomu. Szkoda, że nie można wystawić mniej niż jedną gwiazdkę...

Dziękujemy, Marcin E
Zrecenzowano 4 marca 2019

Nie zaglądajcie tam poza sezonem. Coś strasznego. Chinkali - ciasto twarde ...surowe, mięso kompletnie nie przyprawione, nie dotknęło gruzińskich przypraw...nawet soli i pieprzu brak....pomijając inne. Chaczapuri Adżarskie ciasto bez soli i twarożek z jajkiem...no śmieszne. Do tego czas oczekiwania bez uprzedzenia godzina. Po wszystkim zapłaciliśmy bez paragonu....płatność tylko gotówką....przypadek? nie sądzę... błąd , błąd ...nigdy więcej. Obsługa....no cóż - szkoda gadać.

Termin wizyty: marzec 2019
1  Dziękujemy, Ewa B
Zrecenzowano 13 października 2018 z urządzeń przenośnych

Niestety bardzo się rozczarowaliśmy. Obsługa na poziomie... Żadnym. Pani kelnerka nie wiedziała jakie piwo posiadają, a jak się okazało-było tylko jedno do wyboru. Niekoniecznie też wiedziała co polecić z karty. Oczekiwaliśmy niemalże 50 minut, po czym otrzymaliśmy zamiast pysznych gruzińskich przysmaków surowe ciasto i nieprzyprawione mielone, które nie ma nic wspólnego z Gruzją. Pani właścicielka podarowała zapłatę za piwo w ramach rekompensaty, co było jedynym plusem jaki można było tam doświadczyć. Wnętrze bardzo surowe, a stoliki bujają się niczym trącone bryzą znad Wisły...

Termin wizyty: październik 2018
1  Dziękujemy, 157marta_

Batumi — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kazimierz Dolny, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Batumi? Podziel się wrażeniami!