“Bardzo przyjemne miejsce”
Restauracja Kuchnia i Wino — recenzja - ZAMKNIĘTE

Restauracja Kuchnia i Wino
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Śniadanie, Dostawa, Ogródek, Rezerwacje
Opis: Restauracja Kuchnia i Wino w Kazimierzu Dolnym powstała z myślą o jedzeniu najwyższej jakości, zrodzona z pasji do gastronomii i smaku. Stworzyliśmy miejsce proste, ze wspaniałym i zdrowym jedzeniem. Nasze dania są przygotowywane w oparciu tylko o świeże i najlepsze jakościowo produkty, bardzo często lokalnego i kazimierskiego pochodzenia, a więc znamy osobiście naszych dostawców. Owoce i warzywa kupujemy na lokalnym targu na Rynku Głównym w Kazimierzu. Nie stosujemy żadnych konserwantów oraz ulepszaczy. Dania od początku do końca są wynikiem naszej pracy i zaangażowania. Naszą misją jest zdrowe i prawdziwe jedzenie. Cały nasz zespół oraz menu zostało ułożone przez jednego z najlepszych polskich Szefów Kuchni - Wojciecha Modesta Amaro (1* Michelin). Restauracja Kuchnia i Wino znajduje się w centrum Kazimierza Dolnego przy ulicy Krakowskiej 11, zaledwie 120 m od Rynku. Nasze najważniejsze wyróżnienia: Przewodnik Gault&Millau 2016 - Czapka Przewodnik Gault&Millau 2017 - Czapka
Zrecenzowano 28 września 2018

Byliśmmy w Kazimierzu Dolnym na urlopie i wstąpiliśmy i tu na kolację. Zamówiłam sandacza z kaszą kiszoną i szarlotkę z mąki razowej z lodami waniliowymi - były to dania, których nie jadam zbyt często więc byłam ich ciekawa :) Szarlotka z mąki razowej była ciekawym i bardzo smacznym doświadczeniem a sandacz to po prostu rewelacja! Chętnie bym go zjadła nawet i dziś wieczorem! Lokal bardzo ładnie urządzony, ze smakiem i bez zbędnego przepychu, obsługa miła, nasza kelnerka była bardzo sympatyczna. Polecam restaurację z całego serca!

Dziękujemy, Magdalena_Cera

Zrecenzowano 23 września 2018

Ogromnie zawiodłam się na restauracji Kuchnia i wino. Nie dajcie się zwieść reklamie. Zamówiliśmy rosół, kurczaka zagrodowego i kaczkę z czarną soczewicą, na deser Creme brulee i lody. Rosół z makaronem royal - pomyłka, podany chłodny, niesmaczny, marne dwa kawałeczki mięsa na dnie talerza, wyschnięte, łykowate, kaczka - tak twarda, że z trudem pokroiłam mięso, zupełnie bez smaku, soczewica - fatalna, zupełnie nie do zjedzenia, sucha i twarda, kurczak - nie - chłodny - zimny, suchy. Creme brulee - niespodzianka! gorący! niemal do samego spodu... aż zawartość miseczki pływała, a do rozbicia skorupki karmelowej musiałam użyć wszystkich sił. Jedyną atrakcją, prawdziwą, był piękny kocur, który dumnie wkroczył do restauracji bocznymi drzwiami, nasyczał na nas :) i z wdziękiem skrył się na krześle pod białym obrusem stolika tuż obok. Kelner w spodniach po młodszym bracie (i za krótkie i przykurzone) podobnie jak reszta obsługi, zadowolony i dumny, nawet nie zapytał o nasze wrażenia... Do restauracji zaprowadziły nas pochlebne recenzje i wiele obiecujące fotografie, informowano o konieczności rezerwacji gdy tymczasem pomieszczenia wiały pustkami (sobota godzina 14!!!), a z pobliskich restauracji wylewały się tłumy gości. Cóż, reklama dźwignią handlu. Zdecydowanie nie polecam.

Dziękujemy, tamareczka
Zrecenzowano 9 września 2018 z urządzeń przenośnych

Wystrój gustowny w stylu prowansalskim, obsługa pomocna i miła. No i tylko tyle dobrego mogę napisać. Tatar powinien nazywać się 'metka w occie' która obok mięsa wołowego nie leżała. Zupa pomidorowa dla mego syna, smakosza nie smakowała i ja zostawił, a to nie jest normalna sytuacja. Po mojej degustacji okazało się że kluski były rozmiekle a cała zupa to chyba miała w sobie jako bazę koncentrat pomidorowy i dużooo mąki ze śmietaną jako zagęszczacza. Nie polecam.

Dziękujemy, MiraMiraKk
Zrecenzowano 19 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Rewelacyjny tatar z wołowiny, jeden z lepszych jakich jedliśmy. Na danie główne: tuńczyk, prawidłowo przyrządzony, świetnie doprawiony. Wino mogłoby być chłodniejsze ;)

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, 155paulinac
Zrecenzowano 18 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Po godzinnym oczekiwaniu i szukaniu kelnera dostaliśmy obrzydliwie przyrządzona kaczkę i twarda, zimna golonkę. Przestrzegam przed jedzeniem w tej restauracji. Nieprofesjonalny personel. Brak jakichkolwiek standardów. Podkreślają udział Wojciecha Amaro w przygotowaniu menu. Wstyd! Ciekawe, czy on o tym wie?

Termin wizyty: sierpień 2018
5  Dziękujemy, Małgorzata Z