Niesamowity widok...

Najpiękniejszy wąwóz w Europie....taką ma opinię....i słusznie....Korzenie powywijane w... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Izka2309
Wyszków, Polska
Wycieczka

Zwiedziliśmy z żoną wąwóz korzeniowy jadąc na wycieczkę busikami które wiozą po najciekawszych... Przeczytaj więcej

X2816MPpiotrs
Płock, Polska

Ciekawa atrakcja, warta odwiedzenia. Plusem jest to, że nie jest płatna.
Doszliśmy pieszo z Kazimierza Dolnego bez najmniejszego problemu. O ile z miasta są znaki do Wąwozu to na miejscu może być ciężko go znaleźć. Początkowo poszliśmy za daleko, zawróciliśmy i skręciliśmy w złą ścieżkę. Trzeba skręcić w ścieżkę za knajpką "Korzeniowa". Na ścieżce stało auto dostawcze, które totalnie zasłaniało widok i przez to ominęliśmy to miejsce. Raczej niemożliwe aby być tam samemu, dużo turystów, ale nie ma co się dziwić :)
Atrakcja na 15min

Dziękujemy, bogusienka

Fajna atrakcja na jakieś 20 minut, wąwóz w sam raz nie za długi nie za krótki, taki otwarty tunel na gorze xd

Dziękujemy, dominikak743

Taka historia. Największą atrakcją jeśli chodzi o dobra naturalne jest polodowcowy wąwóz lessowy dł 250m. Obok sandomierskiego wąwozu Królowej Jadwigi jest najbardziej znany.
Charakteryzuje się unikalnym układem roznąsych drzew z odkrytymi korzeniami, można podziwiać również jego naturalne wyżłobienie. Kiedy weszliśmy tam, przed nami szły 3 panie. Po 10 metrach jedna z nich zatrzymała się i powiedziała. "A co ja gliny nie widziałam? Wracam"
Bang! Można i tak. Pozdrawiam tą panią.

Dziękujemy, Michas1410

Polecam każdemu kto odwiedza Kazimierz. Miejsce które ciężko spotkać gdzie indziej. Drzewa robią wrażenie :)

Dziękujemy, Patryk F
Zrecenzowano: 4 września 2019

Przepiękne miejsce. Jeśli jesteśmy w pobliżu Kazimierza Dolnego koniecznie trzeba zobaczyć ten cud natury. Ja oglądałam go latem (panował miły chłód) ale podejrzewam że jesienią jest jeszcze piękniejszy.

Dziękujemy, Agnieszka K