“wykwintnie :)”

Restaracja SARP w Domu Architekta

Smaczne i bardzo ładnie podane jedzonko... porcje może i nie powalają gramaturą ale za to nadrabiają wyglądem... warto spróbować :)

Dziękujemy, KrzysztofF205

Zrecenzowano 2 maja 2018

Smaczne jednak drogo i mało tylko wytrawne gusta będą zadowolone. Nie dla rodzin z dziećmi bo nie ma krzesełka.

Dziękujemy, Małgorzata S
Zrecenzowano 14 września 2017

Piękne wnętrza, przepyszne jedzenie, miałam okazję być na weselu w SARPie i jestem zachwycona jedzeniem, wszystko bardzo smaczne, nie można się do niczego doczepić, zdecydowanie polecam! :)

Dziękujemy, anjak42017
Zrecenzowano 11 lipca 2017

W restauracji SARP byłem przeszło rok temu i niesiony sentymentem do wspaniałej kuchni, jaką mogłem kosztować, odwiedziłem to miejsce ponownie, i muszę przyznać bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony po raz kolejny.
Choć trafiliśmy w czas gdy na rynku odbywał się jarmark, a w restauracji, ze względu na atrakcje na zewnątrz, nie było „przysłowiowej duszy”, a w gródku w podcieniach siedzieli tylko piwosze, mieliśmy obawy, czy w ogóle pracuje „kuchnia”, to jednak bardzo szybko zostaliśmy zauważeni przez jak zawsze bardzo profesjonalną i serdecznie nastawioną obsługę i „Menu” zostało nam dostarczone. Sama restauracja jak zawsze była czysta, o pięknie nakrytych stołach i z świeżymi kwiatami na wszystkich stołach, co nie często się zdarza. W samym menu oprócz stałych kultowych i sprawdzonych pozycji, były wprowadzane dania sezonowe. Uwagę moją przykuły znajdujące się w przystawkach „Wątróbki drobiowe na sałatach z pieczonymi truskawkami”. Drugim daniem jakie zamówiłem był typowy polski schabowy z grillowanymi ziemniaczkami i zestawem sałat.
Zaczynając od przystawki, danie było bajecznie smaczne. Porcja sama w sobie mogła stanowić danie – to dla tych co lubią zjeść do syta :) Truskawki były wspaniale skarmelizowane, a sos z dodatkiem ziół i grillowanymi wątróbkami tworzyły zharmonizowaną całość. Przystawka w mojej opinii zasługuje, naprawdę, na najwyższą ocenę. Była lekka, wspaniała na gorący duszny dzień, z puszystą nutą słodkich truskawek i rozpływającego się mięsa, w asyście kruchych i świeżych sałat.

Schabowy był równie wyśmienity. Przyznam, że skusiłem się na to proste danie, tylko dlatego, że w ogródku widziałem parę pałaszującą właśnie wyżej nadmieniony kotlet, który wręcz chrupał przy krojeniu panierki, a z mięsa wypływało wspaniałe masło. I wybór okazał się doskonały. Kotlet (któremu brakowało tylko kości, by był w pełni elitarnym schabowym) był wspaniale wypieczony, soczysty, miękki, w chrupiącej – wręcz trzaskającej panierce i słusznej miary. Całe danie doskonale komponowało się z grillowanymi ziemniaczkami i delikatnym, puszystym kremem vinegret. Była to sama przyjemność zjeść takiego „Schabowego”.
W miedzy czasie żona zamówiła rosół i „roladki drobiowe z suszonymi pomidorami i pesto” – rosół był jak domowy. Aromatyczny, klarowny, o wspaniałym zapachu. Roladki były bardzo smaczne choć tu muszę przyznać, że niestety samo mięso było trochę przesuszone, co przy kurczaku niestety jest częstym mankamentem. Ale danie było pięknie podane i rzeczywiście smaczne. Oboje stwierdziliśmy że miło mieć miejsce, do którego w ciemno możemy wracać i degustować dania mając pewność, że się nie natniemy. Na pewno tu wrócimy. Pozdrawiamy serdecznie Szefową Kuchni, Panią Marzenę. I jeszcze raz dziękujemy.

4  Dziękujemy, Bartek K
Zrecenzowano 28 czerwca 2017 z urządzeń przenośnych

Restauracja położona w pięknej urokliwej kamienicy , wyjątkowe wnętrze , bardzo miła , pomocna obsługa . Jedzenie poprawne, ale nie idealne . Policzki wołowe , takie sobie .

1  Dziękujemy, 899krzysztofg

Restaracja SARP w Domu Architekta — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kazimierz Dolny, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Restaracja SARP w Domu Architekta? Podziel się wrażeniami!