“Super pierogi”
Sielanka — recenzja

Sielanka
Opis: Mały Rynek w Kazimierzu Dolnym to niezwykłe miejsce przesiąknięte atmosferą przeszłości. Przed wojną była tutaj dzielnica żydowska. Dziś pozostały po niej jedynie nieliczne drewniane domy i XVIII-wieczna synagoga. W jej pobliżu znajduje się malowniczy drewniany budynek dawnych koszernych jatek. Po II wojnie światowej zrekonstruowano go na wzór oryginalnego, powstałego w pierwszej połowie XIX wieku. Mimo upływu czasu wyczuwa się niepowtarzalny klimat tego miejsca. Właśnie tutaj, w jednej z części starego budynku przypominającego przedwojenną karczmę, powstała kameralna restauracja o wdzięcznej nazwie „Sielanka”. Sielanka to niczym niezmącone, pogodne, spokojne i beztroskie chwile spędzane w miłym otoczeniu. A jeśli dodatkowo można w tym czasie smacznie zjeść to już podwójna przyjemność! Nowa restauracja zachęca gości swojskimi potrawami, ale także niebanalnymi daniami i deserami autorstwa Lilianny Trojanowskiej i jej kreatywnego zespołu współpracowników. Po smacznym obiedzie na gości czeka aromatyczna kawa, domowe ciasto oraz niespotykane gatunki win. Ściany restauracji ozdabiają zadziwiająco piękne obrazy Piotra Żółkiewskiego. Artysta uznawany za jednego z najlepszych malarzy w Kazimierzu, ma w miasteczku własną galerię. Przy odrobinie szczęścia będzie z nim można tutaj osobiście pogawędzić. W słoneczne dni goście „Sielanki” mogą odpocząć na świeżym powietrzu, orzeźwić się ziołową lemoniadą i zjeść świeże potrawy z grilla. Przytulnie urządzony ogródek, graniczący z rzeczką Grodarz, jest doskonałym punktem obserwacyjnym na tętniący życiem Mały Rynek.

Fajne miejsce, taka mała (dosłownie, bo w środku są zaledwie 4 stoliki) oaza wśród Kazimierskich superturystycznych knajp. Pierogi ruskie - fenomenalne. Zupa cebulowa - nietypowa, mocno przyprawiona, ale niezła.
Do tego duży wybór fajnych herbat.
Rozsądne ceny.

Dziękujemy, Magdalena B

Zrecenzowano 20 lipca 2019

Usiedliśmy na zewnątrz, stół był nie uprzątnięty (co nie było największą przewiną). Kelnerka podeszła do nas po 10 minutach. Zamówiliśmy dwa chłodniki i sałatę z kozim serem. Pani poinformowała nas, że sos do sałaty się skończył i może przyjąć zamówienie na sałatę, ale będzie podana sucha, bez sosu. Po złożeniu zamówienia Pani dodała, że na realizację będziemy czekać godzinę. No to już było dla mnie za dużo, wstaliśmy i wyszliśmy do pobliskiej, innej restauracji, w której zostaliśmy przyjęci jak należy.

1  Dziękujemy, M W
Zrecenzowano 3 listopada 2018

1. Zupa koperkowa smaczna ale kluski miały konsystencję owsianki, a to dlatego, że na szybko były rozmrażane. Pierogi natomiast to istna katastrofa. Nie wiem, jak smakowały, bo pokroić dało się jedynie ciasto. Farsz był zamrożony jak bryła lodu.
2. Wchodząc do lokalu, spodziewam się tego, że obsługa mnie przywita i poda kartę dań. Natomiast gdy danie będzie sknocone, absolutnym minimum jest słowo "przepraszamy", nie wspominając o dalszych możliwościach zrekompensowania klientowi zmarnowanego posiłku. Niestety ani jednego, ani drugiego w tym lokalu nie uświadczyłem.
3. Zwieńczeniem wszystkiego był piekielna duchota panująca wewnątrz.
Reasumując, jak sięgnę pamięcią, nie przypominam sobie tak marnego lokalu gastronomicznego.

Termin wizyty: sierpień 2018
2  Dziękujemy, Ryszard_Ochodzki
Zrecenzowano 18 października 2018 z urządzeń przenośnych

Piękne, klimatyczne miejsce. Jedzenie najpyszniejsze w Kazimierzu. Połączenia smaków, których jeszcze nie widziałam. Obsługa bardzo miła i pomocna. Do poprawy jedynie stan czystości toalety.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, 157marta_
Zrecenzowano 14 października 2018 z urządzeń przenośnych

Najpierw próba zjedzenia śniadania ale mimo godziny 10:00 wciąż zamknięte. Później druga próba - może kawa. Wszystko jest fajnie ale na obsługę (za każdym razem, bo byliśmy tam kilka razy) czeka się milion lat. Slabo.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, z00m24

Sielanka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kazimierz Dolny, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Sielanka? Podziel się wrażeniami!