“wizyta na trasie górniczej”

Pierogarnia Dzien Dobry
Nr 2 wśród 47 Restauracje (Wieliczka)
Zrecenzowano 4 września 2019

Wspaniałe jedzenie, ceny przystępne i przemiła obsługa - polecam, jeśli lubicie domowe pierogi lub placki ziemniaczane to warto tam zajrzeć

Dziękujemy, Elżbieta S

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Pierogi ruskie dobre, barszcz lurowaty, krokiet raczej bez charakteru. Placki ziemniaczane typowe i dlatego smaczne.
Taki folklorystyczny bar ze swoistym i zarazem swojskim klimatem. Nie kupisz tam piwa ale to nic bo WC tez nie ma.

Dziękujemy, WolnyElektron
Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

Współczuję wszystkim ,którzy wypisują zachwalające opinie o tej Pierogarni.
Wychodzi na to,że Ci biedni konsumenci nigdy wcześniej nie mieli okazji zasmakować prawdziwej domowej kuchni tzw." Jak u Mamy " , czy " U Babci ".

Serwowane posiłki w tym nieestetycznym lokalu , to po prostu skandal i porażka !!

To co nam podano nawet kształtem nie przypominało ręcznie lepionych pierogów a wręcz płaską kluskę zagniataną na wprost - bez zawijania.
Ciasto twarde , niedogotowane , dziwnie żółte i na pewno nie dzięki jajom od kurek z wolnego wybiegu a raczej od ilości Kurkumy , lub co gorsze dzięki zastosowaniu jakiegoś sztucznego barwnika.Farsz mięsny nie wyrobiony o rzadkiej konsystencji i w ilości , z której można by ulepić jedno uszko do czerwonego barszczyku.
Pierwszy raz spotkałem się ,aby ten polski kulinarny przysmak podano mi prosto z wody , bez omasty ( cebulki , lub skwarek ) , którą po osobistym upomnieniu się otrzymałem ,ale ze słownym dodatkiem ze strony kuchennego personelu cyt...nie wszyscy klienci tak lubią ...
Drugim naszym zamówieniem były " gołąbki z mięsem polane sosem " - porcja 2 sztuki, których moja żona jest wyjątkową smakoszką w związku z czym dosłownie ze ślinotokiem przystąpiła do konsumpcji. Niestety już po pierwszym kęsie nastąpił tzw. wytrzeszcz oczu .Okazało się bowiem ,że gołąbek tak naprawdę stworzony został z samej kapusty ,ponieważ śladowa ilość farszu ( podobno mięsnego ) nie stanowiła nadzienia jako wypełnienia a jedynie została użyta do posmarowania kapuścianego liścia , który następnie został zwinięty metodą stosowaną przy zawijaniu rolady np.makowej.
Podany sos ( na tablicy Menu nie zamieszczono informacji jaki ? ) rzędu jednej stołowej łyżki i zupełnie nieprzyprawiony , nie był w stanie poprawić walorów smakowych twardej trzeszczącej kapusty.
Kuriozum tego posiłku nastąpiło już po ok.20-tu minutach ( na szczęście w drodze powrotnej do domu ,gdzie mieliśmy niedaleko ), kiedy u małżonki wystąpiły bóle żołądkowe. Dolegliwości połączone z torsjami utrzymywały się przez kilkanaście godzin i trwały przez całą noc.Wszyscy domownicy mieli tzw. podsumowanie dnia.

Cóż można pisać więcej o tym miejscu, które nie ma nic wspólnego z dobrą domową kuchnią a wręcz stanowi jej przeciwieństwo.
Niesmacznie , jak widać nie do końca świeżo i wcale nie tanio jak za taką jakość dań to chyba najlepsza wizytówka tego gastronomicznego lokalu.

Chybotające się stołki ,czystość wystroju pomieszczeń pozostawiająca wiele do życzenia , oraz personel , który w obecności klientów - konsumentów prowadzi pomiędzy sobą różnego rodzaju prywatne głośne dyskusje i polemiki , to coś czego w obecnych czasach już się nie spotyka , chyba ,że w krajach trzeciego świata .

Specyficzną osobą lokalu jest człowiek, chyba właściciel tego rodzinnego interesu , który niczym wypasający owce Juhas , czujnie dogląda swojego dobytku przemieszczając się pomiędzy stolikami z osobami oczekującymi na zamówienie ,lub będącymi w trakcie spożywania posiłku.
Raz po raz przechodzi do drugiego pomieszczenia z wydzielonym okienkiem , gdzie sprzedawane i wydawane są lody , aby ponownie powrócić na salkę z klientami i rozpocząć "opiekuńcze obserwacje". Jak można było zaobserwować człowiek ten nie był obciążony innymi funkcjami zważywszy ,że wszelkie wydawane dania w tym lokalu klienci odbierają osobiście po wywołaniu numerku kolejności zamówienia.
Takie nietuzinkowe zachowanie wprowadza chaos i na pewno nie tworzy komfortowej atmosfery dla konsumentów.

Dla mnie i mojej rodziny , którą tam zabrałem chcąc wszystkim uprzyjemnić dzień smacznym posiłkiem spożytym w miejscu o domowym klimacie , to przeżycie które na długo pozostanie w naszej pamięci.

1  Dziękujemy, Teska52
Zrecenzowano 9 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Cudowne miejsce, gdzie wszystko tworzone jest od podstaw, na naszych oczach! Smak pierogów obłedny! Wstępuje zawsze gdy jestem w okolicy Krakowa i wiozę to co zamówili inni do Warszawy :)

Wielkie ukłony dla wszystkich pracujących tam ;)

1  Dziękujemy, Weronika L
Zrecenzowano 28 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam jak najbardziej . Samo centrum Wieliczki, lokal bardzo sympatyczny, obsługa rewelacyjna, duży wybór pierogów, ceny jak najbardziej w porządku

1  Dziękujemy, michalm553

Pierogarnia Dzien Dobry — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wieliczka, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Pierogarnia Dzien Dobry? Podziel się wrażeniami!