“Pizza rządzi, rybka też niczego sobie”
Ostaria 239 Ristorante — recenzja

Ostaria 239 Ristorante
Nr 7 wśród 47 Restauracje (Wieliczka)
Kuchnie: Włoska

Bywamy rodzinnie nieczęsto ale regularnie od kiedy mieszkamy po tej stronie Krakowa. Włoska restauracja w środku niczego- tak sobie ją nazwaliśmy- była dla nas zaskoczeniem. Nie prowadzą do niej żadne drogowskazy czy tablice reklamowe, trzeba więc wiedzieć, że jest.
Skoro nie bywamy często to też po spróbowaniu kilku przystawek (bruschetta super; bakłażanom zdarzyło się być twardawymi) mam swoich stałych faworytów. Pizza Noci z gorgonzolą, orzechami i speckiem albo rybka, w zależności od poziomu głodu i nastroju. Pizza prawdziwie włoska: ciasto cienkie, chrupkie i zawsze do kompletu oliwa standard tudzież moja ulubiona peperoncino.
Rybka w chrupiącej panierce- rozpływa się w ustach. Na desery zwykle brakuje już miejsca ale kosztowałem semifreddo- w porzo a w Italy jadałem lepsze. Plus za rozgrzewające herbaty zimą i smakowe lemoniady latem.
Duży minus za brak info na stronie o okresach kiedy lokal bywa zamknięty (urlop). Tak było w trzecim tygodniu września kiedy podjechawszy na miejscu można było przeczytać kartkę wywieszoną na bramie, że w dniach ... lokal będzie zamknięty. Ale może to może nie tyle brak szacunku co włoskie podejście do życia i czasu...?;)
Tak czy inaczej wrócę/imy tam znowu.
Aaa...zapomniałbym o obsłudze. Profesjonalna, zwłaszcza w wydaniu Pani brunetki zawsze pięknie wyprostowanej i nieco zdystansowanej ale jakże eleganckiej...

Dziękujemy, Grzech000

Zrecenzowano 6 września 2019

Restauracja w spokojnej okolicy wiele lat nie wiedziałem ,że tam jest restauracja i bardzo żałuję bo kuchnia tam jest wyśmienita produkty lokalne albo sprowadzane z italii trzeba spróbować tam wszystkiego czy pizza czy inne dania wszystko pyszne.
Obsługa nienaganna.Właściciel dba o klimat i trzeba przyznać ,że kolacja w tym miejscu to czysta przyjemność dla oka i podniebienia.

Dziękujemy, marek g
Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Prawdziwa włoska pizza. Mój wymarzony smak. Aż ślinka ciekła na widok menu. Każdy znajdzie coś dobrego dla siebie tym bardziej, że obsługę można poprosić o małe modyfikacje w pizzy.

Polecam!

Dziękujemy, Loszka
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Powinni zakazać takich restauracji w Polsce! Jedzenie jak we Włoszech, więc człowiek tęskni! Pyszne, niezwykle Włoskie dania. Bardzo duży wybór!

Dziękujemy, 462marcinz
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

Wylądowaliśmy tutaj nieco przypadkowo, szukając jakiegoś ciekawego miejsca w okolicach Wieliczki. Menu zachęcało, opinie na TA również. Pizza faktycznie była pyszna. Doskonałe ciasto, świetnie skomponowane dodatki. Przystawkowe bakłażany również niczego sobie. Nieco zawiodłam się na polędwicy wieprzowej. Mięso było w porządku, sos również, ale ziemniaki psuły wszystko. Tłuste, niesmaczne, niewiele miały wspólnego z ziemniakami z pieca. Dobrany miks sałat zielonych był mieszanką marchewki i ogromnych ilości cebuli, więc zupełnie nie tym, czego się spodziewałam.
Na pizzę wrócę na pewno, być może wypróbuję coś jeszcze z menu, ale wcześniej dopytam dokładnie co zostanie podane.

Dziękujemy, Marta K

Ostaria 239 Ristorante — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wieliczka, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Ostaria 239 Ristorante? Podziel się wrażeniami!