“Syto i smacznie w kameralnym klimacie idealne miejsce na rodzinny obiad ”

Restauracja Kopalnia Smaku
Nr 4 wśród 47 Restauracje (Wieliczka)
Opis: Kopalnia Smaku ulokowana jest w samym centrum Wieliczki, w bliskim sąsiedztwie Kopalni Soli i najważniejszymi punktami na mapie lokalnego życia. To w niej tworzymy dania na bazie naturalnych produktów, pochodzących od małych lokalnych dostawców. Wszystko powstaje z definicji: smacznie i zdrowo. Łączymy świeże składniki w proste i wyraziste regionalne smaki z elementami kuchni europejskiej.
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Tradycyjna polska kuchnia, bardzo sympatyczna obsługa , dania syte dla głodomorów powinno to być miejsce kultu. Zdecydowanie polecam również osoba ceniącym sobie spokój jak i smaki pieszczące podniebienie.

Dziękujemy, ulkasmerfastyczna

Zrecenzowano 6 sierpnia 2019

Jednym słowem - bomba !!! Byliśmy tu dwa razy. Przepyszne dania, placek z gularzem rewelacja (miękkie mięso), pierś z kurczaka z frytkami i zestawem surówek nie do przejedzenia - odpowiedznie porcje dla głodnych turystów ;) Nie ma się do czego przyczepić. Byliśmy z dwójką dzieci 8, 11 lat - wszystko znikało z talerzy. Polecam w 100%.

Dziękujemy, kamilb76_76
Zrecenzowano 27 lipca 2019

Zastanawiają mnie bardzo wysokie opinie dotyczące tego miejsca ( moim skromnym zdaniem chyba nietrafione albo tym razem dobór dań był pechowy). Razem ze znajomymi zamówiliśmy dania wegetariańskie. Jako przystawka : Sałatka z kozim serem, orzechami I sałatami. Wszystko tonęło w sosie musztardowym, tłumiąc praktycznie smak całej potrawy, Ser był chyba miksem sera pleśniowego krowiego z kozim, podany w dodatku na zimno-w większości tego typu sałatek serwuje się ser podgrzany, całość poza olbrzymią ilością lekko zwiędłej sałaty, została okraszona dwoma smętnymi orzechami włoskimi I kilkoma wysuszonymi owocami żurawiny.
Gniocchi były dość smaczne, niestety dressing pozostawiał wiele do życzenia-kawałki surowej cukinii I nieistniejący por. Gołąbki z kolei okazały się niedoprawioną kaszą pęczak zawiniętą w jeden surowy liść kapusty. Liść wyszarpnięty chyba z nasady kapusty-normalnie tego typu liści nie używa się do gołąbków, Kolejnym żartem okazały się owocowe lemoniady. Cóż z tego, ze pływały w nich jakieś kawałki owoców,jeśli całość została podlana sztucznym syropem (?) o smaku fanty czy innego sprita oraz udekorowana żelkiem. Po co żelki w niby naturalnej lemoniadzie? Niezłe okazały się jedynie tzw. wytrawne lody.
Na plus na pewno wybija się wnętrze i ładna toaleta, choć i tu zaczyna się robić pewien miszmasz. Niby aspirujemy do wnętrza z klasa, a transmitujemy np. mecz. Niby są piękne żyrandole ale na ścianach wiszą tanie grafiki udające obrazy olejne w..ramach.
Mimo wszystko jest dość klimatycznie..I to tyle z plusów.
Kolejna typowa knajpa pod turystów. Szkoda.

Dziękujemy, mobi77
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Kopalniasmaku, Właściciel, Restauracja Kopalnia SmakuOdpowiedź udzielona 29 lipca 2019

Szanowni Państwo musimy sprostować to co zostało napisane. W naszej karcie dań nie serwujemy gniocci, gołąbków oraz wytrawnych lodów. Wszystkie lemoniady są przygotowywane z owoców i nie używamy do dekoracji żelków. W naszej restauracji nie ma również telewizora więc nie ma możliwości transmisji meczu. Najprawdopodobniej opinia dotyczy innej restauracji.
Zapraszamy Państwa do nas - Restauracja Kopalnia Smaku, ul. Edwarda Dembowskiego 7. Zachęcamy do spróbowania naszych dań i podzielenia się z Gośćmi Państwa opinią:)

Zrecenzowano 7 lipca 2019

Całkiem smaczna, domowa kuchnia. Dania dobrze doprawione, w odpowiedniej ilosci. Miła obsługa. Ogromnym.plusem jest lokalizacja (blisko Kopalni, tuż przy ogromnym parkingu).

Dziękujemy, ilonaro7
Zrecenzowano 23 maja 2019 z urządzeń przenośnych

W skrócie, rewelacja :). Pyszne jedzenie. Widac ze świeże warzywa a nie mrożone. Mięso mięciutkie dobrze doprawione. Bardzo miła obsługa. Bylismy z małymi dziećmi, i pani kelnerka wzięła nasza córcię by wybrała sobie kredki i kolorowanki. Pytała sie nas w czasie obiadu czy wszystko smakuje i czy jest ok. Ja wybrałam tę restauracje czytając recenzje. Naprawde warto tam zjeść. Miło, czysto i pysznie :)

Dziękujemy, MartaC4130

Restauracja Kopalnia Smaku — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wieliczka, Małopolskie

Wieliczka, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Kopalnia Smaku? Podziel się wrażeniami!