Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi
Wycieczka

Bardzo urokliwe miejsce które trzeba zobaczyć, wystające korzenie robią wrażenie. Miejcie godne... Przeczytaj więcej

magdalenad422
Pięknie

Piękny wąwóz lessowy, super miejsce na spacer gdy już jest się w Sandomierzu, warto również... Przeczytaj więcej

drabcio
Poznań, Polska

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Wąwóz jest piękny, ale ku naszemu zaskoczeniu, krótki. Dłużej szliśmy tu ze Starówki, niż spacerowaliśmy wąwozem. W każdym razie miejsce to dało nam nieco cienia i ochłody. Można tu dojść od strony Rynku, przez Ucho Igielne.

Dziękujemy, Mirabilis-Podlasie
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Wąwóz jest przepiękny (pomijając komary, przed którymi warto się zabezpieczyć). Proszę sobie wyobrazić nasze szczęśliwe dzieciństwo, i prawdziwe wówczas zimy: sanki w tym wąwozie - cudo!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Zbyszko C
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Matka Natura czyni cuda. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na "wartości przyrodnicze". Miejsce przyjazne dla wszystkich bez względu na wiek, jedynie kąt nachylenia może utrudniać przejście wąwozem osobom, które mają trudności w samodzielnym poruszaniu się.

1  Dziękujemy, marfi41
Zrecenzowano: 24 lipca 2019

Lessowy wąwóz zlokalizowany w centrum miasta, blisko Bulwarów Nadwiślańskich. Podobny do Wąwozu Korzeniowego w Kazimierzu Dolnym, choć zrobił na mnie troszkę mniejsze wrażenie. Może dlatego, że oglądałam go jako drugiego? Początkowo trasa nie robi wrażenia, trzeba podejść trochę dalej, aby zobaczyć to naprawdę urokliwe miejsce w pełnej okazałości. Bieganie wśród gałęzi opadających po zboczach jest naprawdę fajną frajdą dla dzieci. A do tego wychodzą cudowne zdjęcia, szczególnie podczas słonecznej pogody. Byliśmy w lipcu po okresie bardzo suchym, może dlatego nie mieliśmy jakichkolwiek problemów z komarami.

5  Dziękujemy, peregrineML
Zrecenzowano: 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Super miejsce na spacer, dla małych i dużych, zacieniony, urokliwy, zielony wąwóz. 10-15 minutowy spacer prowadzący do kością św. Piotra. Polecam

3  Dziękujemy, dorciam82