Przyjemne widoki

Wróciłam tu po kilku latach.Przyjemny rynek , zadbany, czysty. Można tu spędzić trochę czasu ale... Przeczytaj więcej

Ewa W
Województwo Lubelskie , Polska
Piękne przeżycia i przykry koniec dnia

prolex3

20.09.2019. Rynek przereklamowany. W dodatku akurat pełen stoisk z regionalnymi słodyczami. Tak naprawdę, przereklamowana rzecz i powtórki z mojej strony nie będzie. Szkoda, bo knajpa obok baru i restauracji to nie wszystko dla dobra Sandomierza.

Dziękujemy, karolbadziag

W dniu 15 wrzesnia 2019 wraz z meżem spędziliśmy wspaniały dzień w Sandomierzu, zjedliśmy dobry obiad byliśmy szczęśliwi lecz na koniec spotkała nas przykra niespodzianka w postaci zablokowanego przez młodych ludzi dwoma autami naszego auta, przy ul. Mickiewicza 16, przy sklepie oświetleniowym.Postawiliśmy tam auto z powodu braku miejsca, sądząc, że w niedzielę nie ma handlu w tym sklepie a więc tabliczka, która tam widniała,że tylko dla klientów sklepu jest poniekąd nie aktualna. Po powrocie okazało się że nasze auto jest zablokowane dwoma samochodami, w nich młodzi ludzie, właściciele pizzerii, która znajduje się w tym budynku lecz w innej części i jej w ogóle nie widzieliśmy. Pan z pierwszego auta pokazał nam tablicę z napisaną kredą informacją, że postój w tym miejscu kosztuje 50 zł, bo to podobno parking dla klientów pizzerii. Tablicy tej wcześniej nie było. Powiedzieliśmy, że nie wiedzieliśmy o tym, i możemy skorzystać z pizzeri bo byliśmy już głodni, pan powiedział, że jest już za późno i niezależnie od konsumpcji musimy uiścić opłatę 50.zł. Było nam bardzo przykro, zwiedzamy wiele miast i miasteczek ale nie spotkaliśmy się z takim przykrym traktowaniem. Jesteśmy emerytami i tak wysoka opłata za to miejsce gdzie zostawiliśmy auto ( w niedzielę gdzie parkingi są bezpłatne) popsuła nam humor,przyćmiła wcześniejsze miłe wrażenie, spowodowała że zdaliśmy sprawę za co kocha się np. Gruzję czy inne zakątki świata , za miłych, sympatycznych ludzi, za szacunek , empatię dla turysty i chęć pozostawienia dobrego wrażenia. Dlatego tam się wraca a do Sandomierza już nigdy nie zajrzymy.

Dziękujemy, prolex3

We wrzesniu 2019 bylismy turystycznie w Sandomierzu . Czas spedzalismy czesto na Runku .Czysto , schludnie wszedzie estetyczne ławeczki do odpoczynku. pieknie utrzymany rynek z Ratuszem, wokół ladne zadbane kamieniczki , miło sie tam spędza czas ,knajpki, bary, miejsce bajkowe w pobliżu wiele ciekawych zabytków meleksy czekają na chętnych . Raj dla turysty.Wszedzie blisko .Jedno z piekniejszych miejsc w Polsce.POLECAM.

Dziękujemy, Supersmakosz

Zakochałam się w tym miejscu, urokliwe, ma w sobie to coś,z chęcią wróciłbym tam w niedalekim czasie.

1  Dziękujemy, 375Kasia
Zrecenzowano: 10 września 2019

Sandomierz jako miasto a w głównej mierze właśnie stary rynek, to jedno z miejsc typu "must see" na mapie Polski. O Sandomierzu wszyscy w kraju słyszeli, że piękny, że taki i taki, nie wszyscy jednak byli. My byliśmy i uważamy, że jest to jeden z najpiękniejszych tego typu rynków w PL.
Bardzo ciekawa architektura, układ starego miasta, multum historii, ciekawych miejsc do zobaczenia, jak Podziemna trasa, wieża widokowa z piękną panoramą, galeria Padre Mateo :)
Dookoła pare przyjemnych knajpek, posiedzieć jest gdzie i pozwiedzać też jest co na pewno :)

1  Dziękujemy, smak0sz