Sandomierz
Zwiedzanie zamku w Sandomierzu

We wrzesniu 2019r bylismy turystycznie w Sandomierzu, miedzy innymi zwiedzalismy Zamek.Pieknie... Przeczytaj więcej

Supersmakosz
Muzeum na 4+

Ciekawe miejsce z wystawami czasowym. Warte obejrzenia, jednak nie ma charakterystycznych punktów... Przeczytaj więcej

F6627FNmartaf

Zrecenzowano: 13 września 2019 z urządzeń przenośnych

Uważam że obsługa jest miła i pomocna
Bilety dla dzieci tanie. Wystawy to ustne cudo bardzo ciekawe i można się nauczyć wielu ciekawych rzeczy z historii. Najbardziej podobała mi się wystawa małp na dziedińcu.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Bambik11111
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: kacper_plaza, Dyrektor generalny, Muzeum Okręgowe w SandomierzuOdpowiedź udzielona 15 września 2019

Szanowny Panie Bambiku,
Bardzo dziękuje za milą recenzję i docenienie starań naszej obsługi. Cieszę się że podoba się Panu wystawa Małp z AS Spała w Ćmielowie. Obiecujemy że w przyszłym roku będzie równie Ciekawie.

Zrecenzowano: 10 września 2019

Ekspozycja średnio zaciekawia, trochę tu, trochę tam do pooglądania, jak się chce czegoś faktycznie dowiedzieć to jest mnóstwo czytania. Jedyne fajne elementy to odzwierciedlenie czasów średniowiecznych i parę eksponatów które można obejrzeć w piwnicy, Zobaczone, zwiedzone, ale drugi raz bym już tam na pewno nie poszedł.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, smak0sz
Zrecenzowano: 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Muzeum ma wiele do zaoferowania. Różnorodność i ilość ekspozycji sprawia, że każdy coś dla siebie znajdzie. Minusem jest to, że muzeum reprezentuje tradycyjny "oldschool" pod hasłem: "Nie dotykać!". Niestety nasze dzieciaki (8, 6, 4 lat) przyzwyczajone do wystaw i ekspozycji "dziecioodpornych" nie czuły się tam dobrze. W każdej sali "dozorca" pilnujący i przestrzegający aby "nie dotykać". Jest to zrozumiałe bo eksponaty są warte ochrony. Podsumowując: Koniecznie odwiedzić ale bez dzieci.

1  Dziękujemy, _ukaszm435
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: kacper_plaza, Manager, Muzeum Okręgowe w SandomierzuOdpowiedź udzielona 23 lipca 2019

Szanowny Panie Łukaszu,
Dziękujemy za docenienie naszej zróżnicowanej oferty, którą staramy się kierować do wszystkich grup odbiorców w tym także do dzieci. Niestety muzea rejestrowane posiadające "prawdziwe zabytki" muszą być częściowo tradycyjne "oldschoolowe", gdyż wystawy w takich instytucjach bazują na oryginalnych zabytkach, wpisanych do inwentarza, które nie mogą ulec zniszczeniu lub zaginięciu. Z tego względu "dozorcy" czyli opiekunowie wystaw muszą troszczyć się o zbiory Muzeum. To prawda, że póki co nie mamy zbyt wiele elementów w stylu centrów nauki czy wystaw interaktywnych, które doskonale uczą, ale wiedzę przekazują w inny sposób niż Muzea Rejestrowane. Jest jednak możliwość zabawy dla dzieci na wystawie etnograficznej oraz można skorzystania z questingu. Żałujemy, że (przynajmniej dla ośmiolatka) nie skorzystali państwo z tej formy zwiedzania (questing), który jest dostępny w kasie Muzeum i pozwala dzieciom na aktywne zwiedzanie z rozwiązywaniem zagadek, które prowadzą do uzyskania hasła i nagrody. Informujemy, że codziennie pracujemy nad uatrakcyjnieniem wystaw dla najmłodszych odbiorców i obiecujemy, że przy następnej wizycie dzieci będą czuły się znacznie lepiej.

Zrecenzowano: 10 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Wiele wystaw tematycznych, bardzo ciekawe eksponaty z różnych epok. Nie jest to duże muzeum, jednak trochę się schodzi żeby na wszystko zerknąć, poczytać. Ciekawe miejsce, konieczne do zwiedzenia. Z terenu muzeum rozpościera się fajny widok na cześć okolicy. Można tu kupić bilet 3 w 1 za 40zl, obejmujący wejścia na Bramę Opatowską, do podziemnej trasy no i oczywiście do muzeum :) Także warto zacząć zwiedzanie od tej pozycji :)

1  Dziękujemy, PrzemekD72
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: kacper_plaza, Kierownik, Muzeum Okręgowe w SandomierzuOdpowiedź udzielona 11 lipca 2019

Szanowny Panie Przemku,
Bardzo dziękujemy za pozytywną recenzję i docenienie naszej wielowymiarowej oferty. Zamek miał bardzo burzliwą historię co tak jak Pan napisał widać na naszych wystawach. Do tego prezentujemy malarstwo więc wystawy są o bardzo zróżnicowanej tematyce. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Zrecenzowano: 24 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Przez 1.5 zwiedziliśmy szereg wystaw tematycznych. Kilkukrotnie o pomoc prosilismy obsługę muzuem, która za każdym razem okazywała się być bardzo pomocna i przyjacielska. Miejsce warte odwiedzenia!

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Ania R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: kacper_plaza, Kierownik, Muzeum Okręgowe w SandomierzuOdpowiedź udzielona 6 czerwca 2019

Szanowna Pani Anno,
Bardzo serdecznie dziękujemy za recenzję i polecenie naszego Muzeum jako miejsce warte odwiedzenia. Cieszy nas także docenienie pracy obsługi wystaw. Opiekunowie wystaw zawsze starają się pomóc naszym gościom.