Sandomierz

“Tragedia”
Restauracja Sarmacka — recenzja

Restauracja Sarmacka
Nr 7 wśród 49 Restauracje (Sandomierz)
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Ogródek
Opis: Restauracja Sarmacka to doskonałe miejsce dla organizacji spotkań towarzyskich i biznesowych. Stylizowane, klimatyzowane wnętrzna restauracji dysponującej łącznie 84 miejscami konsumpcyjnymi zapewnią degustację wybranych potraw w historycznej atmosferze. Zza okien rozpościera się piękny widok na dziedziniec zespołu dworskiego, Latarnię Chocimską oraz otoczenie parkowe. W sezonie letnim interesującym dopełnieniem dla restauracji jest taras kawowy oraz ogródek letni, gdzie pod parasolami na ratanowych stylizowanych meblach ogrodowych można spędzić miłe chwile. Restauracja Sarmacka serwuje wykwintne potrawy kuchni staropolskiej oraz regionalnej. Unikalne potrawy kuchni sarmackiej doskonale komponują się z historią zespołu dworskiego sięgającą połowy XIX wieku. Dla Gości restauracji oferujemy bezpłatne miejsca parkingowe na terenie zespołu dworskiego.
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Odwiedziłem wraz z rodziną Restaurację Sarmacką w Niedzielę 18.08.2019. Przede wszystkim widać, że właściciele oszczędzają na personelu. Było za mało obsługi przez co trzeba było długo czekać najpierw na podanie menu. Po długim oczekiwaniu na kelnera wzięliśmy sami kartę ze stolika przy barze, wybraliśmy potrawy, dalej nikt nie podchodził, po poproszeniu kelnera do stolika okazało się, że w weekend obowiązuje inne menu. Po lekkiej irytacji wybraliśmy nowe dania i dalej oczekiwaliśmy na zainteresowanie kelnera, znów poprosiliśmy kelnera i w końcu udało się zamówić dania. Czas oczekiwania na dania nie był bardzo długi jak zapowiadał kelner. Otrzymaliśmy dania: 2 razy karkówka z ziemniakami i zestaw surówek oraz filecik z kurczaka z frytkami dla dziecka. Po pokrojeniu dziecku filecika okazało się, że jest surowy w środku. Oddaliśmy potrawę kelnerowi. Natomiast karkówka była niedobra, bez smaku, gumowata, ziemniaki odgrzewane a surówki nieświeże. Za nowy filecik podziękowaliśmy, natomiast karkówkę spróbowaliśmy przeżuć. Wybraliśmy to miejsce z powodu bardzo dużej liczby turystów w Sandomierzu i oczekiwaliśmy smacznego obiadu w spokojnym, ładnym wnętrzu. Byliśmy zirytowani, zawiedzeni i jeszcze wyrzuciliśmy pieniądze w błoto, gdyby nie nasza frustracja i szybka chęć opuszczenia tego miejsca domagalibyśmy się spotkania z menagerem. Kelnerzy starali się, szczególnie Pani Kelnerka, ale z racji dużej liczby gości, aczkolwiek wszystkie stoliki nie były zajęte, nie byli w stanie obsłużyć dobrze takiej ilości osób. Szczególnie, że mieli w obowiązkach również obsługę barmańską.

1  Dziękujemy, 1Tomasz1456
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Krzysztof T, Dyrektor generalny, Restauracja SarmackaOdpowiedź udzielona 28 sierpnia 2019

Szanowny Panie! Niedziela 18.08.2019r. to był szczyt tzw. Weekendu Sierpniowego. Dlatego na ten dzień wprowadziliśmy tzw. mini-kartę menu. Tego dnia oprócz prawie 130 gości hotelowych, którzy to z racji wakacji i pięknej pogody postanowili przedłużyć swój pobyt w naszym hotelu mieliśmy do obsłużenia/wydania oprócz zamówień od gości hotelowych - również zarezerwowany dużo wcześniej obiad dla grupy autokarowej oraz obiad rodzinny w winiarni (pod restauracją). Powinniśmy więc w takiej sytuacji zamknąć restaurację dla gości z zewnątrz, którzy nie mieli dokonanej wcześniejszej rezerwacji stolika w restauracji. Nie uczyniliśmy tego i to był nasz błąd, gdyż ciągle dochodzili kolejni goście/turyści ze Starego Miasta, gdzie nigdzie nie było wolnych miejsc w barach, kawiarniach i restauracjach!!! Z uwagi na potencjał gastronomiczny hotelu (86 miejsc w restauracji, 46 w winiarni, 40 w ogródku kawowym przy restauracji i 80 w ogródku grillowym w ogrodzie) u nas zawsze znajdzie Pan wolny stolik, aby bez zbędnej zwłoki wypić kawę, herbatę, piwo czy też wino regionalne. Niestety tego dnia kuchnia nie była w stanie szybko i na właściwym poziomie "ogarnąć" wszystkie kolejne zamówienia. Za zaistniałą sytuację serdecznie Pana i Pana rodzinę przepraszamy, zaś sami wyciągniemy też odpowiednie wnioski na przyszłość.
Z poważaniem - Krzysztof Tusznio

Zrecenzowano 31 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Miły personel.
Jadłam zupę chrzanową ( po raz pierwszy w życiu)- rewelacja smakowa! Polecam!
Maz jadł chłodnik z burakiem i był średni- mało kwaśny.
Gołąbki z kaszą gryczana bardzo dobre. Ziemniaki podpiekane jako dodatek niezbyt pasowały i smakowały jak odgrzewane. Do gołąbka był rownież zestaw surówek: buraczki, surówka marchewkowo- jabłkowa i kiszona kapusta. Dwie pierwsze bardzo dobre, kapusta przeciętnej jakości.
Ogromne porcje trudne do zjedzenia.
Ceny umiarkowane.
Psy dostaną miskę z woda w gratisie wraz z uśmiechem personelu.
Polecam osobom, które nie mają ochoty na fastfood dominujący w okolicach rynku a wolą kuchnię polską.

Dziękujemy, KasiaDerewicz
Zrecenzowano 26 lipca 2019

Miła obsługa i klimat restauracji idą w parze z dobrym jedzeniem. Przystępne ceny i stosunkowo krótki czas oczekiwania. Menu na tyle bogate, że pozwala na wybór zróżnicowanych dań. Miłośnicy dobrych flaków wołowych nie będą zawiedzeni (doprawione w punkt dla lubiących pikantne potrawy).

1  Dziękujemy, marfi41
Zrecenzowano 9 czerwca 2019

Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny. Dania bardzo smaczne i obfite, a cena przystępna. Bardzo smaczny shabowy i karkówka z grilla.
Czas oczekiwania dopasowany do rangi lokalu. Nie jest to bar szybkiej obsługi.
Mimo drobnej wpadki z ilością zamawianych dań za reakcję personelu i całokształt dajemy piątkę. Jeedyny minus to brak lodu oraz wysokie ceny napojów.

Dziękujemy, Jadwiga O
Zrecenzowano 9 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Dobre jedzenie, bardzo ladnie podane. Wystrój elegancki, czysto i schludnie. Obsługa na wysokim poziomie, ceny trochę wysokie, ale według mnie adekwatne do jakości dań.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, AnikaS505

Restauracja Sarmacka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Sandomierz, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Sarmacka? Podziel się wrażeniami!