Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Hotel bardzo stylowy. Apartament dwupokojowy w dworku bardzo przestronny. Piękne miejsce. Bardzo dobra lokalizacja do zwiedzania Sandomierza. Śniadania bardzo dobre, urozmaicone, w formie szwedzkiego stołu. Miła, profesjonalna obsługa. Polecam.

Dziękujemy, swieba
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Miejsce ze świetnym klimatem, a za to, jak odrestaurowano stary dworek, należą się wielkie brawa. Dwupokojowy apartament w dworku robi doskonałe wrażenie, wnętrza urządzone z klimatem i ze smakiem. Apartament komfortowy, pięcioosobowa rodzina mieszkała bardzo wygodnie. Jedynie łazienka kapinkę mała, choć widywałem gorsze. Bez luksusu, ale swoją funkcję spełnia na odpowiednim poziomie. I urządzona estetycznie. Jest parę rzeczy, których można by się czepić. A to plama na suficie w sali restauracyjnej, a to urwany uchwyt od szafki w pokoju. Ale to wszystko detale, łatwe do wyeliminowania. Ogółem naprawdę nie ma na co narzekać.

Bardzo smaczne śniadania. Jedynie kawa przeciętna, a maszyny nieprzyzwoicie powolne. Ta jedna rzecz do poprawy (dodajmy, że kawa serwowana w ciągu dnia z ekspresu za barem jest już w porządku). Reszta bez zastrzeżeń.

Zdecydowanie polecam!

Dziękujemy, piotre146
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel jest pięknym obiektem, mieszczącym się w odrestaurowanych z dużą pieczołowitością budynkach, które stanowią zgrabną całość wraz z okalającym terenem zielonym. Czystość, na która narzekali inni podróżni oceniam pozytywnie. Miła jest też obsługa w restauracji. Zamówiliśmy herbatę na pół godziny przed zamknięciem - ale pozwolono nam przy niej pozostać w ogrodzie nawet po zamknięciu restauracji.
Śniadanie również oceniam bardzo dobrze - każdy znajdzie coś dla siebie. Słyszałam, że goście zachwalali naleśniki z serem.
Plusem w pokoju jest czajnik oraz herbata i kawa.
Samochód na parkingi hotelowym może zostać do końca doby hotelowej, choć nam pozwolono żeby został do 13:00, że względu na wykupiona wycieczkę po Sandomierzu.
Nieporozumieniem są natomiast łóżka.
Mieliśmy apartament. I pierwsza rzecz, która nas zaskoczyła to fakt, że dzieciom nie zostały przygotowane miejsca do spania. Recepcja poinformowana o tym fakcie po prostu poinformowała nas o miejscu gdzie znajdziemy kołdry i pościel. Wiec musieliśmy sami przygotować miejsca do spania. Były to kanapy niezbyt wygodne.
Od kanapy wiele się nie oczekuje, ale od łóżka już owszem. Łóżko w sypialni było dziwnie szeleszczące, jakby spało się na stosie cerat. Gdy jedna osoba się na nim przewracała - to odgłosy „cerat” budziły drugą obok. Generalnie czuliśmy się po prostu niewyspani po tej nocy.
Możliwe, że w innych pokojach nie ma takiego problemu - tylko my tak kiepsko trafiliśmy.

Dziękujemy, Maggiemalutka
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy w czerwcu, na krótkim wypadzie z dzieckiem. Hotel wygląda bardzo gustownie. Świetne położenie w centrum miasta. Śniadanie w cenie w formie stołu szwedzkiego dość smaczne. Mały minus za brak TV Trwam w ofercie programowej. Mimo wszystkich kanałów telewizji naziemnej tego kanału nie było. Szkoda. Drugi minus za brak właściwie działającej klimy w apartamencie, w którym mieszkaliśmy. Mimo ustawienia urządzenia na chłodzenie (18°) klima w ogóle nie chłodziła. Przy temperaturze ponad 30 ° na zewnątrz było to uciążliwe.

Dziękujemy, adekPL
Zrecenzowano: 16 lipca 2019

Na stronie internetowej hotelu widnieje informacja o możliwości zorganizowania przyjęcia weselnego na terenie obiektu. Tydzień temu (8 lipca 2019 r.) specjalnie przyjechałam do Sandomierza, aby obejrzeć oferowane sale (interesowała mnie głównie winiarnia) i poznać ofertę bezpośrednio od osób zatrudnionych. W restauracji nie zastałam żywego ducha, natomiast w recepcji spotkało mnie chłodne powitanie. Rozmawiałam (prawdopodobnie) z właścicielką przybytku, która już na samym wstępie chciała mnie zbyć, ale łaskawie spuściła z tonu, gdy wszystkie jej negatywne odpowiedzi odparłam informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej. Z widoczną niechęcią zaprowadziła mnie do winiarni, odpowiedziała lakonicznie na kolejne przygotowane przeze mnie pytania i wyraźnie na odczepnego zapisała moje nazwisko w kalendarzu. Miałam być pierwszą osobą braną pod uwagę przy ewentualnej rezerwacji wybranego przeze mnie terminu. Dzisiaj, dokładnie tydzień po rozmowie, narzeczony wysłał maila do hotelu z zapytaniem o koszta i wszelkie formalności związane z organizacją wesela. Odpowiedź: w tym terminie nie mogą zorganizować przyjęcia. Nic więcej. Dopiero w następnym mailu przyszło wyjaśnienie: "tuż przed Pana mailem otrzymaliśmy potwierdzoną rezerwację na ten termin". To jak to jest? Jeszcze przed chwilą nikogo nie mieli na liście, zapisali moje nazwisko jako pierwszą osobę rezerwującą, obiecują, że w razie czego będą się kontaktować, a później twierdzą, że to wszystko się nie liczy? Poza tym pani, z którą rozmawiałam osobiście, twierdziła, że ze sprawami organizacyjnymi i rezerwacją najlepiej zgłosić się w styczniu, bo teraz jest za wcześnie. Napiszę wprost: drodzy właściciele, jeżeli nie mieliście ochoty zarobić i udostępnić lokalu na przyjęcie weselne, to należało od razu powiedzieć, żebyśmy nie zawracali Wam głowy, a nie daliście złudną nadzieję i teraz wycofujecie się rakiem. Nie polecam.

2  Dziękujemy, ACinnamon29
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Krzysztof T, Dyrektor generalny, Hotel SarmataOdpowiedź udzielona 19 lipca 2019

Szanowna Pani! Nasz zabytkowy obiekt to hotel, a nie dom weselny! Wesela oczywiście robimy, ale tylko wtedy kiedy zamówienie na organizację wesela obejmuje zarówno salę bankietową (310m2) oraz pokoje hotelowe nad nią lub restaurację z winiarnią (łącznie 300m2) oraz pokoje hotelowe nad nimi. Taka informacja z tymi zastrzeżeniami co do pokoi hotelowych jest na naszej stronie internetowej. Komfort pobytu w naszym hotelu gości korzystających z noclegów jest dla nas tak samo ważny, jak zadowolenie potencjalnych gości weselnych. Dlatego też świadomie zrezygnowaliśmy z organizacji wesel w sytuacji, gdy zamawiający wesele jest zainteresowany jedynie salą bankietową lub restauracją i winiarnią. Sytuacja ta zmieni się już wkrótce, gdyż przy naszym hotelu kończymy budowę nowej sali konferencyjno-bankietowej o powierzchni 220m2 (oddzielnego budynku z oddzielnym wejściem), gdzie odgłosy imprez weselnych, w tym muzyki nie będą wpływać niekorzystnie na komfort pobytu naszych gości hotelowych.