“dobra lokalizacja. niestandardowe potrawy, przyzwoite ceny, dobra obsługa”
2 okna — recenzja

2 okna
Nr 15 wśród 49 Restauracje (Sandomierz)
Zrecenzowano 23 sierpnia 2019

Sandomierz zwiedzaliśmy ad hoc, bez planowania i śledzenia opinii kulinarnych. Jak zwykle zapytaliśmy "lokalesów". 2 okna ma u nich dobrą opinię i nie zawiedliśmy się. Na rynku W Sandomierzu jest dużo restauracji różnego typu. Jednak to wszystko już było. 2 okna pokazuje jak może wyglądać włoskie jedzenie. Niektórym to nie odpowiada. Ich pizzza np. wygląda inaczej. Jednak należy dac jej szansę. Wszystko tam nam smakowało. Obsługa, mimo szczyt sezonu, szybka i kompetentna. Jak wrócimy to pojdziemy włąśnie tam.

2  Dziękujemy, Pakozwiedza

Zrecenzowano 11 sierpnia 2019

Zacznijmy od tego, że restaurację wybraliśmy z narzeczonym po długim zastanowieniu, porównaniu z konkurencją i przeczytaniu wszystkich pozytywnych i negatywnych opinii. Kompletnie nie rozumiem tych pochlebnych i już wyjaśniam dlaczego.

Do restauracji przyszliśmy około godziny 17.00 w sobotę, spodziewaliśmy się sporego ruchu i tak też było - wszystkie stoliki na zewnątrz były zajęte, natomiast wewnątrz lokalu było całkowicie pusto. Czekając przy barze zostaliśmy zignorowani przez obsługę - nikt nie zapytał, czy jakoś nam pomóc, czy chcemy zająć stolik więc obsłużyliśmy się sami, zabierając kartę i udając się do pierwszego wolnego miejsca. Należy zaznaczyć, że wewnątrz lokalu panuje całkowity "zaduch", ewidentnie jest jakiś problem z wentylacją (wszystkie zapachy z kuchni przedostają się na salę obsługi), a dodatkowo nie ma klimatyzacji co przy tych cenach posiłków w środku lata przy 35*C na zewnątrz moim zdaniem jest niedopuszczalne.

Siedząc z kartą przy stoliku przez 20 minut nie doczekaliśmy się, aby ktokolwiek przyszedł nas obsłużyć. Narzeczony podszedł do baru, przy którym stało 3 osoby - kelner, kobieta robiąca drinki nie mając pojęcia o podstawowych zasadach higieny i mężczyzna zmywający naczynia, trzaskając szkłem. Gdy chciał złożyć zamówienie kazano mu czekać, nie do końca rozumiem na co...

Zamówienie ostatecznie udało się złożyć, była to tylko pizza za którą musiał zapłacić od razu - z góry, co moim zdaniem również jest niedopuszczalne w restauracji, która ma tak pozytywne opinie. Przyniesiono nam oliwę, sztućce i talerze... wszystko o wątpliwej czystości. Talerzyki niestety uszczerbione, dzbanek od oliwy wypalcowany tłustymi rękoma, a na jego szczycie przyklejony włos, który udało się zarejestrować na załączonym zdjęciu.

Jedynym powodem, dla którego nie przyznaję najniższej oceny jest czas oczekiwania, który mimo sporego zapełnienia lokalu był stosunkowo niski. Pizza wylądowała na naszym stoliku po około 25 minutach, przy czym w międzyczasie z kuchni dobiegł nas swąd palonych włosów. W ukropie, który panował wewnątrz pomieszczenia wywoływał odruch wymiotny. No ale skoro zapłaciliśmy wcześniej to chcieliśmy już zjeść... cokolwiek. Pizza Capriciosa za 24zł, o średnim rozmiarze (restauracja nie podaje średnicy?!) miała tak małą ilość składników, że nawet ja jako kobieta wątłych rozmiarów po zjedzeniu połowy nie poczułam, żebym choć trochę się najadła. Poza tym smak składników odbiegał od wysokich standardów, jakimi reklamuje się restauracja 2 Okna. Sucha pizza, brak dodatkowych sosów, a pomidorowy znajdujący się na pizzy niestety o konsystencji wody, co sprawiało że wszystko z pizzy spływało na talerz.

Z ciekawostek - narzeczony chciał skorzystać z toalety - nie działała, a dostęp do innej w tym budynku był na klucz, o który trzeba było poprosić w recepcji. Dodatkowo proponowałabym szefostwu knajpy zmienić podejście do załogi. Podczas godzinnego pobytu w restauracji byliśmy świadkami żenujących scen za barem, kiedy dzienna zmiana rozliczała się z szefową. Na głos omawiano źle wprowadzone w system zamówienia, egzekwowano od załogi wyjaśnienia dotyczące niezgodności i informowano, że będą wyciągane konsekwencje z powodu braków finansowych. Na kilometr widać, że pomiędzy pracownikami, a właścicielami restauracji występuje jakiś konflikt, którego nie kryją - wymiany spojrzeń, pyskówki i obrażony ton przełożonych sprawia, że ludziom na prawdę może się nie chcieć tam pracować.

Nigdy tam nie wrócimy i będziemy szczerze odradzać wszystkim znajomym wizytę w 2 Okna w Sandomierzu.

Dziękujemy, fitnaobcasach
Zrecenzowano 4 sierpnia 2019

Jedzenie bardzo dobre ale niestety obsługa tragiczna brak profesjonalizmu oraz obycia z samym menu!!! Higiena kelnerów zostawia wiele do życzenia zawijanie sztućców na ladzie gdzie dokonywane są zapłaty oraz czas oczekiwania ponad 1h od zamównienia przy nie poinformowaniu nawet o długości realizacji. Również została wcześniej zrobiona rezerwacja o której żadny kelner nie został poinformowany.

Dziękujemy, podroznikzaraz
Zrecenzowano 29 lipca 2019

Doskonała pizza, dobrej jakości włoskie składniki. Pizza Parma rewelacyjna. Super obsługa. Świetna lokalizacja.

1  Dziękujemy, Gracjan1972
Zrecenzowano 26 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Całkiem dobra pizza, dość szybko przygotowana przy prawie pełnej restauracji. Ceny dość wysokie, co trochę mnie zdziwilo, gdyż miejsce to określone zostało jako niedrogie.

Dziękujemy, rafalbt

2 okna — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Sandomierz, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w 2 okna? Podziel się wrażeniami!