Levoca

“Wielka klasyka”

Restauracia u 3 Apostolov
Nr 5 wśród 15 Restauracje (Levoca)
Kuchnie: Międzynarodowa
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Tę restaurację znam od prawie dwudziestu lat - wtedy po raz pierwszy przyjechałam do Levočy. I od tamtej pory niewiele się tu zmieniło. Czy to komplement? Tak. W czasach, gdy wszystko przemija szybciej, niż zdążymy w tym zasmakować i przywiązać się, to trwanie staje wartością.
Nazwa restauracji ma swoją legendę. Otóż w mieście Levoča stoi bazylika św. Jakuba, a w niej niezwykłej piękności rzeźbiony ołtarz gotycki dłuta Pavla z Levočy. W dolnej części ołtarza znajduje się wyobrażenie ostatniej wieczerzy, wyrzeźbione w taki sposób, że trzech apostołów nie widzimy. Legenda głosi, że zbiegli do pobliskiej gospody i tam się posilają. A jedzą zapewne wyborny vypražany syr albo którąś z innych lokalnych specjalności. I popijają białym lokalnym przednim winem albo niezgorszym piwem. Polecam!!

Dziękujemy, EwaMoKo

Zrecenzowano 30 maja 2019

Restauracja odwiedzona po całodniowym pobycie w górach. Kelner - jeden z najlepszych jaki mnie obsługiwał: pomocny, nic nie było dla niego problemem. Jedzenie zróżnicowane: dania wegetariańskie z kuchni słowackiej pierwsza klasa, mięso - do dopracowania. Porcje duże i ogólnie smacznie. Ceny - jedne z niższych w miasteczku.

Dziękujemy, aagata84
Zrecenzowano 3 września 2018 z urządzeń przenośnych

Zwiedziliśmy Levoče i kierując się recenzjami wpadliśmy na obiad. Spodziewaliśmy się czegoś lepszego, a tak można powiedzieć, że ani rewelacja ani źle. Przeciętne dania i obsługa.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, Travel597155
Zrecenzowano 9 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Jedzenie dobre ale porcje powinny być zdecydowanie większe ogólny klimat nawiązuje do lokali galicyjskich z przełomu XIX i XX w.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, 848s_awekk
Zrecenzowano 30 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Weszliśmy na późny obiad. Dania smaczne, duże porcje. Zrobili mi nawet piwo z sokiem lol. Przemiły i bardzo pomocny pan kelner. Pomimo lipcowej soboty nie było w ogóle ludzi w restauracji.

Termin wizyty: lipiec 2018
Dziękujemy, brasilka

Restauracia u 3 Apostolov — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracia u 3 Apostolov? Podziel się wrażeniami!