Z pocztówek

Zrecenzowano: 18 lipca 2019
edytar143
Bydgoszcz, Polska

Zrecenzowano: 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Charakterystyczny punkt na bardejowskim rynku oraz wizytówka tego miasta, nie można przejść obojętnie obok bazyliki Świętego Idziego. Od kiedy pamietam jak przyjeżdżaliśmy z rodzicami do Bardejowa jako dzieci zawsze zachwycaliśmy się starówką i chodziliśmy do restauracji na gulasz z knedliczkami.

Dziękujemy, 513arkadiuszs
Zrecenzowano: 18 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Piękny, choć widziany tylko z zewnątrz, to naprawdę robi wrażenie. Całe miasteczko mega mnie urzekło. Jedynie strach czułam widząc Romów. Całe grupy, podgrupy, kolonie. Respekt i zdziwienie, że jest ich tutaj sporo. Chyba zawsze boimy się nieznanego. Wracając do centrum miasteczka, warto zajść do sklepu z pamiątkami, mimo, że nie miałam euro, ani nie mogłam zapłacić kartą, to pani była na tyle miła, że pozwoliła mi zapłacić w złotówkach.

Dziękujemy, edytar143
Zrecenzowano: 19 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Piękna bazylika w uroczym słowackim miasteczku z czasów średniowiecza doskonale zachowanym. W środku drewniane ołtarze najwyższej klasy. Bardzo ładny widok z wieży. Dobra kawiarnia na rynku.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
9  Dziękujemy, Hentonn
Zrecenzowano: 24 października 2018

Będąc tu z synem przejazdem zaliczyliśmy tylko krótki spacer po tutejszej , przepięknej starówce.Nie było w naszych planach zwiedzanie [z braku czasu ].Nie było też fajnej pogody bo padało. Pozostało jednak pozytywne wrażenie o urokach miasta .Najważniejszym zabytkiem jest niewątpliwie tutejsza bazylika Św.Idziego. Pochodząca z 14/15 wieku gotycka budowla robi duże wrażenie i dominuje na rynku . Podobno bardzo ładne widoki są z 40 m. wieży kościelnej . To na następny raz . Imponujące są również dwa dzwony leżące przed bazyliką. Większy z nich Urban wazy ok.4 ton i podobno zrobił go ludwisarz z Tarnowa [16 w.] Trzeba będzie tu wrócić .

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Sławomir D
Zrecenzowano: 19 maja 2018

Obsługa zgarnia 2 euro za foto bez pytania jak tylko zauważą aparat na szyi. W środku piękne ołtarze i organy. Widok z wieży też rewelacyjne na starówkę, góry i pobliską kalwarię na wzgórzu. Opłatę pobierają jednak jacyś szaleńcy z wrzaskiem.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, Łukasz W