Ryga
Inni muzykanci

Zrecenzowano: 1 marca 2019
Grażyna R
Kraków, Polska
Trochę historii, trochę nowego ale sporo ludzi

Pomnik jest podarunkiem od miasta Brema, którego biskup w przeszłości postarał się o dokument... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2017
Kubap89
Kraków, Polska

Zrecenzowano: 25 czerwca 2019

Chociaż są z Bremy, nie przeszkadzało aby stali się atrakcją w Rydze. Bajkę znam z dzieciństwa, wiec tym bardziej pomnik jest mi bliski. Warto zobaczyć.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, marcins421
Zrecenzowano: 1 marca 2019

Muzykanci z Bremy stojący w Rydze są dość specyficzni. Mają wykrzywione pyski, bo to co widzą za bramą/kurtyną, którą przeszli jest inni niż to czego oczekiwali. Rzeźba została podarowana miastu i choć nie wszystkim się podoba, to stanowi kolejną atrakcję Rygi. Podobno każdy, kto potrze dziób i pysk każdego z czterech muzykantów będzie miał szczęście.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
34  Dziękujemy, Grażyna R
Zrecenzowano: 20 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Muzykanci Bremeńscy tu? No ale podobno byli podarowani Rydze
Tak się zastanawiam czy nie czytałem podobnej historii o nich właśnie z Rygi.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, VisitorKiezix
Zrecenzowano: 24 czerwca 2018

Jest to pomnik z brązu i nie wiem czy to prawda, ale podobno trzeba dotknąć każdej figurki na szczęście. Niestety ja tego nie dokonałam - są za wysoko.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, anka_r11
Zrecenzowano: 5 maja 2018

Muzykanci z Bremy zostali podarowani Rydze ze względu na kontakty, ale też zainteresowania biskupa. Oczywiście jest to odwołanie do baśni braci Grimm, ale obecnie powstała nowa legenda - kto dotknie najniższego zwierzęcia to przez rok spełni się jego jedno życzenie, a im wyższe zwierzę, tym więcej życzeń.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, Zofia F