Niestandardowa

Zrecenzowano: 29 maja 2017
kasia810
Sławno, Polska

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2018

Pomnik naszego poety tuż obok jednego z najpiękniejszych kościołów w Wilnie, zbudowanego w stylu gotyckim.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, ryszardmilewski
Zrecenzowano: 17 lipca 2018

Można zrobić ładne zdjęcia, pomnik z pięknym otoczeniem, wszystko zadbane, ładne, a obok znajduje się kościół, do którego oczywiście warto wejść i zatrzymać się na chwilę

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, snd0cff
Zrecenzowano: 24 sierpnia 2017

Nietypowy pomnik - przedstawia nie tylko Mickiewicza, ale i kilka innych postaci na płytach przez dopiero po zobaczeniu podpisu "Adamus Mickiewiczus" spostrzegliśmy, że to jego pomnik a nie jakiegoś dowódcy.
Obok ładny park i klasztor.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, Kubap89
Zrecenzowano: 29 maja 2017

Piękny, inny niż wszystkie dotąd przeze mnie widziane pomniki wieszcza. Wspaniałe otoczenie. Doskonale wpisuje się w atmosferę polskości w stolicy Litwy. Zamyślony, rozmarzony, a może zatroskany poeta? Cieszę się, że mogłam tam być.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2017
1  Dziękujemy, kasia810
Zrecenzowano: 12 września 2016

Choć w Poznaniu, gdzie mieszkam mamy 2 pomniki Mickiewicza - ten wileński robi wielkie wrażenie. Wieszcz wspierający się o kolumnę, zamyślony, a może modlący się, trochę przygnębiony ale patrzący w przyszłość. W pięknym otoczeniu kościoła św. Anny i kościoła Bernardynów. Postać ważna dla Polski ale także i dla Litwy - to tu w 1987 roku rozpoczęły się pierwsze wiece niepodległościowe przeciwko sowieckiej okupacji.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2016
Dziękujemy, 619rafa_b