“Dobre jedzenie”
Liptovska Izba — recenzja

Liptovska Izba
Kuchnie: Czeska
Zrecenzowano 5 czerwca 2019

Dosc dlugi czas oczekiwania, jedzenie dobre, mozna sprobowac roznych regionlnych przysmakow. Podczas wisyty jedna z Pan kelnerek byla troche nieuprzejma.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, Guide439103

Zrecenzowano 7 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Pizza, żeberka, pierogi, placek ziemniaczany z mięsem pychota polecam. Płatność tylko gotówką. Jak nie ma miejsca można iść na piętro

Dziękujemy, ERAN BIURO PROJ... R
Zrecenzowano 3 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam restaurację. Miła obsługa, smaczne jedzenie. Ceny umiarkowane. Byliśmy zadowoleni. Wrócimy! Porcje wystarczające żeby się porządnie najeść. Trzeba chwilę poczekać na jedzenie, jak w każdej porządnej restauracji :)
Pozdrawiam!!!

Dziękujemy, achtel76
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Liptovska_izba, Majiteľ, Liptovska IzbaOdpowiedź udzielona 6 maja 2019

Dakujeme pekne!

Zrecenzowano 2 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Przy okazji pobytu w Tatralandii postanowiliśmy zjeść obiad w Liptovska Izba. Wnętrze kojarzy mi się z restauracjami zakopiańskimi. Drewno, przytulnie. W tle muzyka. Zajęliśmy miejsca, po chwili przyszedł kelner. Miły człowiek. Dostaliśmy menu. Opis potraw w karcie jest także po polsku. To miłe. Chociaż staram się rozmawiać po słowacku :) Zamówiliśmy zupę czosnkową, smażony ser (a jakże by inaczej), placek ziemniaczany z bryndzą, smażony kurczak w panierce oraz Liptovska kapsa. Odpowiednik polskiego placka po węgiersku. Do tego napoje.
Piwo i soki, jak zawsze dostaliśmy szybko. Na jedzenie musieliśmy poczekać. Zupy po około 7-10 minutach były na stole. Dobre. Dużo grzanek, sera i posmaku czosnku. Solidna pozycja.
Po kilku kolejnych minutach wjechały dania właściwe. Ładnie podane, ciepłe.
Liptovka kapsa to duża porcja jedzenia. Placek mógłby być odrobinę bardziej wysmażony. Nie oznacza to, że był niesmaczny. Był dobry ale lubię trochę bardziej przysmażony. Mięso w sosie miękkie, smaczne. Sos dobry, ale jak wszędzie w naszej części Europy, dla mnie za mało ostry. Znowu to mie jest błąd restauracji. Po prostu lubię mocno ostre potrawy. Naprawdę najadłem się do syta.
Wcześniej spróbowałem zupy. Około 1/3 talerza.
Smażony ser świetny jakościowo. Ciągnął się, smakował jak ser :) Opiekane ziemniaki fajnie przygotowane.
W placku z bryndzą była bryndza. Placek smaczny, ciekawy smak.
Wszyscy byli zadowoleni.
4 napoje, 2 piwa, 2 zupy i 4 dania główne za 47€ to bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Do tego dochodzi miła obsługa.
Od siebie polecam Liptovską Izbę. Jeśli będzie taka możliwość odwiedzę raz jeszcze.

Dziękujemy, mabut2017
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Liptovska_izba, Majiteľ, Liptovska IzbaOdpowiedź udzielona 3 maja 2019

Dakujeme pekne!

Zrecenzowano 5 marca 2019

Właściciel Liptovskiej Izby ma w tym samym budynku jeszcze inny lokal - restaurację włoską (razem z pizzerią), więc daje nam spory wybór w jednym miejscu.
Ta restauracja przypomina swoim (miłym) wyglądem karczmę w dobrym tego słowa znaczeniu. Ogólny klimat lokalu jest bardzo pozytywny i miło tam się spożywa posiłki.
Obsługa jest na wysokim poziomie i jest bardzo uprzejma.
Co do menu, to nie ma się do czego przyczepić. Liptovska Izba oferuje dania kuchni lokalnej, ale wykonanej na dobrym poziomie i wzbogaconej o lekki "twist". Chodzi o to, że kucharz ma ambicje podawania tradycyjnych dań w formie XXI wieku, czyli trochę nowocześniej. Spośród 3 wybranych tam dań, wszystkie trzymały wysoki poziom i zachęcały swoją formą i zapachem do jak najszybszej konsumpcji. Smak i jakość wykorzystanych składników były takie, jak powinny być, czyli dobre lub bardzo dobre. Żadnej drogi na skróty i żadnych kompromisów.
Jakieś wady? W sumie jedna: dania nie są zbyt duże, więc dla głodomorów może być za mało, ale od czego są desery na podbicie kalorii?

Dodatkowo polecam bardzo dobrą kawę w tym lokalu i uśmiechniętego kelnera, który ubogaca czas spędzony w Liptrovskiej Izbie.

Aha, płatność tylko gotówką :-(

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, Arek_TA
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Liptovska_izba, Majiteľ, Liptovska IzbaOdpowiedź udzielona 7 marca 2019

Dakujeme pekne, do videnia.

Liptovska Izba — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Liptowski Mikułasz, Żylina

Byłeś(-aś) w Liptovska Izba? Podziel się wrażeniami!