“niebo w gębie”
Haluskaren — recenzja

Haluskaren
Nr 17 wśród 319 Restauracje (Koszyce)
Zrecenzowano 4 września 2019

W Słowacji bywam często jednak za kuchnią słowacką nie przepadam, po za tym uboga jest a już znaleźć lokalną dobrą restaurację graniczy to z cudem ( w małych miejscowościach raczej niemożliwe). Ale będąc w Koszycach , w bardzo pięknym mieście (drugim co do wielkości w Słowacji), znalazłam miejsce gdzie wyszłam z pełnym brzuchem a potem długo się jeszcze oblizywałam :). Trafiłam do uroczej małej Haluszkaren, znajdującej się tuż obok katedry św.Elżbiety. Podają tam różnego rodzaju haluszki a te ze szpinakiem uzależniają. Są w trzech "rozmiarach". Radzę wybrać średni , bo duża porcja jest tak wielka, że nawet dwie osoby z trudem się z nią rozprawiają. Robione są na bieżąco, różne smaki,zawsze świeże . Nigdzie w Słowacji takich nie jadłam, najczęściej jest to bryndzowo-kluskowa papka.W lokalu dominuje piękny kolor blue, my wybraliśmy miejsce na zewnątrz pod parasolami przy niebieskich stołach. A Ceny niskie

Dziękujemy, Anna P

Zrecenzowano 11 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Zmarznięci szukaliśmy jakiejś knajpki serwującej typowo słowackie dania a jak wiadomo oprócz knedli są to haluski za którymi przepadamy Bardzo przyjemny lokal znajduje się w centrum obok parku z fontannami Bardzo miła obsługa Zamawiając haluski wybiera się objętość dania w zależności od wagi jest porcja mała średnia i duża nie ma jakiejś znacznej różnicy w cenie Kelner polecił średnia porcje mówiąc ze jest to taka standardowa a przyniesiono ogromna porcje strach pomyśleć jakbym zamówiła te duże :) chociaż pewnie jak ktoś bardzo głodny to zje ze smakiem i duża porcje. Haluski pierwsza klasa nigdzie lepszych na Słowacji nie jadłam, zaskoczeniem były dla mnie szpinakowe z sosem serowym do tej pory w lokalach w ofercie widywałam typowe z bryndza a tu proszę a jakie to było pyszne ummm palce lizać Ceny niskie Nie wykluczone ze jak jeszcze będę w tym mieście to udam się tam ponownie
Polecam

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, 535ewaw
Zrecenzowano 19 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Polecam każdemu odwiedzającemu ta restauracje . Znajduje się ona w centrum starego miasta KosZyc, piękne niebieskie stoliki na zewnątrz, a co najważniejsze pyszne slowackie potrawy tj kluseczki z różnymi dodatkami

Termin wizyty: maj 2018
Dziękujemy, wioletao702
Zrecenzowano 10 maja 2018

Przyjemny lokalik, dobra lokalizacja, jedzenie smaczne. Wpadkę zaliczyła tylko pani, która podała nam jedzenie. Otwierając mężowi piwo, oblała go nim, zaśmiała się, powiedziała "ojej" i uciekła. Serio :) Mąż miał mokrą koszulkę, nawet mu nie przyniosła serwetki. Nic.

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, MC_Ewelina
Zrecenzowano 6 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Pyszne i tanie, świeżo zrobione typowe słowackie jedzenie naprawdę warto!
Pierogi niebo w gębie!

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, iwkab

Haluskaren — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Koszyce, Koszyce

Byłeś(-aś) w Haluskaren? Podziel się wrażeniami!