Zrecenzowano: 7 lipca 2019

Pokój - Domek: wybraliśmy domek dla 5 osób, domek czysty, co ważne z klimatyzacja (na pilot, działa jak trzeba), na parterze salon, kuchnia z jadalnią (wyposażona w ekspres do kawy, lodówkę, toster, mikrofalówkę, szklanki, garnki), łazienka oraz pokój z dwoma łóżkami. Z salonu wejście na antresolę na której znajduje się wygodne łózko małżeńskie. Wnętrze czyste, schludne, radio, tv i wifi gratis!
Miejsce: Duży ośrodek, doków BUX1 ok 100, do tego mniejsze domki, no i hotel (może wygląd nie zachęca, ale warto!). Teren zadbany, plaża należy tylko do ośrodka, dzieci mogą korzystać z brodzika, mamy możliwość wejścia na basen kryty. Sporo miejsca do spacerowania, klub dla dzieci, trzy place zabaw na których dzieci mogą spędzić milo czas. Ośrodek leży blisko urokliwego miasteczka Tihany, nie jest to miejsce imprezowe, raczej spokojne miasteczko.Większe zakupy można zrobić w pobliskim Balatonfured. Blisko ośrodka prom, z którego blisko do miasta Siófok.
Jedzenie - europejskie: śniadania zwyczajne, podane w formie bufetu szwedzkiego, smaczne, mało urozmaicone. Obiadokolacja: bardzo smaczna, jedzenie bardzo różnorodne, napoje dodatkowo płatne.
Ogólnie udane wakacje dzieci szczęśliwe, rodzice zadowoleni i wypoczęci!!! Polecamy

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecamy domek BUX1, spokój, cisza!
1  Dziękujemy, Ania J
Zrecenzowano: 15 października 2018 z urządzeń przenośnych

Na plus: lokalizacja, cały teren ośrodka dość urokliwy w cenie sauna, basen kryty.
Ogromny minus dotyczy samych domków. Większość położona pomiędzy drzewami, przez co cały dzień w domku jest ciemno i zimno. Do tego stopnia, że palilismy światło jedząc śniadanie. Do tego smród stechlizny i wyposażenie rodem z PRL. W kuchni brak podstawowych naczyń, wyposażenia, np. przyjeżdżasz na wieczór i po zjedzonej kolacji naczynia możesz sobie umyć jedynie woda i własnym palcem, bo płynu i gąbki brak. Za to w łazience (zagrzybionej) znajdziesz mydełko. Najbardziej załamał mnie brak czajnika. Gotowalam herbatę w garnku. Na pewno tam nie wrócimy. To były nasze najgorsze wakacje.

Termin pobytu: wrzesień 2018
4  Dziękujemy, strzalka1984
Zrecenzowano: 6 września 2018 z urządzeń przenośnych

Spędziliśmy tam 10 dni z dwójką dzieci, generalnie idealny ośrodek dla osób które potrzebują ciszy i spokoju, idealny dla dzieci, super wyposażony: bilard, rowery, boisko do tenisa, mini golf, squash, rowery wodne i inne . Wady - obfite ale monotonne śniadania ( brak naleśników, placków z jabłkami a przecież to tanie potrawy) i zbyt poźne obiadokolacje od 18.00, powinny być od 17.00 reszta super

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, superia400
Zrecenzowano: 5 września 2018

Nasz pobyt przypadł na koniec sierpnia, pobyt tygodniowy rodzina 2+2 (dzieci 6,9 lat) Wyjazd zakupiony z biura podróży Tui Poland. Wybór pokoju : FZX2 - 2 pokoje dwuosobowe bez drzwi łączących bez balkonu. W hotelu otrzymaliśmy dwa osobne pokoje dwuosobowe, które były obok siebie - zgodnie z ofertą. Piętro 5 z częściowym widokiem na jezioro Balaton (strona wschodnia budynku) Pokoje czyste, z pomalowanymi na biało ścianami, klimatyzacja sprawna i czysta, na podłodze wykładzina, która była odkurzana codziennie przez personel hotelu. Telewizor kineskopowy z programami telewizji niemieckich i węgierskich (brak programów w języku polskim) - co trochę dziwne, gdyż obłożenie w hotelu to w przeważającej większości rodacy z Polski. Mało też jest tłumaczeń w języku Polskim, a przecież nie każdy jest poliglotą i znawcą języków. Przeważa język niemiecki, angielski. Ogólnie język węgierski jest trudny do ogarnięcia i zrozumienia. Pokój wyposażony był w lodówkę, suszarkę do włosów, kieliszki do wina, koniaku, korkociąg do win i otwieracz do butelek, brak czajnika do gotowania wody. Pokój ma dwa otwierane okna, a jedna część okna jest dodatkowo uchylna na skos i zabudowana siatką zabezpieczającą przed owadami. Okno ma też opuszczane rolety z materiału. Budynek posiada 3 windy główne, sprawnie działające i dość szybkie, bez problemu można się zmieścić z wózkiem dziecięcym. Ogólnie w środku budynku w moim odczuciu jest przyjemnie, chodź z zewnątrz może nie wygląda zachęcająco. Dobrym rozwiązaniem jest to, że do pokoju otrzymujemy dwie karty z chipem do otwierania drzwi przez co w pokoju mamy cały czas prąd, a drugą kartę mamy przy sobie - co jest istotne gdyż bez karty nie wejdziemy na restauracje (śniadanie i obiadokolacje jeśli oczywiście mamy wykupioną opcję z wyżywieniem HB). Przed wejściem do restauracji karta jest odbijana w systemie przez personel hotelu. Minusem tego systemu jest fakt, że nie można wejść drugi raz na śniadanie czy też obiadokolacje, wejść można tylko raz. Śniadania w godzinach od 7:00 do 10:00 ; obiadokolacja w godzinach od 18:00 do 21:30. W porze śniadaniowej kawa, herbata soki z automatu bez ograniczeń są bezpłatne a w czasie obiadokolacji napoje są płatne (woda bezpłatna) do zamówionych napojów czy też napojów alkoholowych doliczany jest 10% napiwek. Nie trzeba posiadać gotówki przy sobie wszelka dodatkowa należność na terenie hotelu naliczana jest na kartę chipową, a rozliczamy się na końcu przy wymeldowywaniu się z hotelu. Przy każdej takiej transakcji otrzymujemy rachunek do podpisu, tak że nie ma obaw że zapłacimy za coś czego nie zamawialiśmy. Cena w restauracji za Coca-Cola, Fantę, Sprite 0,25l i soki to 490 Ft. W recepcji można wypożyczyć szlafrok - kaucja zwrotna 20€. Basen główny ma 1,30m głębokości i jest długi na 25m. Przed wejściem do basenu głównego we wnęce po lewej stronie znajdują się dwa jacuzzi, a jeszcze wcześniej dwa osobne pomieszczenia z saunami suchymi 70 i 90 stopni C. Jest także solarium do opalania na stojąco - płatne dodatkowo. Idąc dalej w kierunku przeszklonego korytarza schodami do góry dojdziemy do basenu z ciepłą wodą, świetna alternatywa dla małych dzieci, kiedy na zewnątrz będzie padał deszcz i będzie chłodno, woda jest przyjemnie ciepła. Teren przyhotelowy jest nawet rozległy na którym znajdują się domki, takie jak : atrium house, bor house, kalmar house. Z tych trzech rodzajów domków najbardziej atrakcyjne według mojej oceny są domki typu Atrium są 6 osobowe z sypialnią na górze i mają drewniane ogrodzenie z zamknięciem i niewielkim tarasem przed wejściem, dzięki czemu mamy poczucie intymności. Nie wszystkie domki które widziałem na miejscu są wizualnie ładne i mogą faktycznie być w różnych częściach pod zadaszeniem w pajęczynach - może to być problem dla kogoś kto cierpi na arachnofobie, gdyż nie raz widziałem ładne okazy.... Na terenie hotelu nie ma plaży, zejście do wody po schodkach. Teren jest zielony i jest sporo drzew, są place zabaw dla dzieci, są korty tenisowe, możliwość wypożyczenie sprzętu pływającego. Działa także w wyznaczonych godzinach kinder club – tu nie wiem czy jest polska animatorka, raczej zajęcia odbywają się w języku niemieckim. W recepcji otrzymaliśmy rozpiskę z programem animacyjnym na czas naszego pobytu. We wtorek dn. 28.08.2018 o 21:00 odbył się w amfiteatrze „wieczorny pokaz” i jednocześnie zakończenie sezonu – było się z czego pośmiać. W pobliżu jest przeprawa promowa na drugą stronę jeziora cennik w jedna stronę : osoba dorosła 700Ft dzieci 6-14 lat 50% zniżki dziecko do 6 roku życia za darmo. Samochód do 2T 1700Ft + pasażerowie od 2T-3,5T 2000Ft + pasażerowie. Ciekawe jest też miasteczko Tihany oddalone około 3,5 km od hotelu pieszo z 45 minut drogi i pod górkę z pięknym widokiem na jezioro - warto zobaczyć. Parkingi w miasteczku płatne w godzinach 8:00-20:00 około 350Ft za godzinę, trzeba mieć drobne. Dobrze jest mieć na miejscu rower, gdyż dobrze rozbudowane ścieżki rowerowe umożliwiają jeszcze lepsze zwiedzanie okolicy.
Trzeba mieć na uwadze że nie jest to hotel typu all inclusive i jeśli ktoś bardzo często jeździ po tego typu hotelach, gdzie jest przyzwyczajony do ciągłego dostępu do darmowych drinków czy też jedzenia bez ograniczeń to może czuć się źle.
Reasumując dla mnie i mojej rodziny pobyt był udany. Dzieci i Żona zadowolona, ja oczywiście też, pogoda dopisała, zwiedziliśmy ciekawe i interesujące miejsca, poznaliśmy trochę miejscowej kultury i kuchni. Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy i wśród znajomych będziemy polecać Hotel Club Tihany.

Dziękuje za udany pobyt/ Köszönöm a remek tartózkodást.

Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, FarAway676902
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2018

W Tihany byliśmy dość dawno, bo w 2016. Hotel położony na pięknym półwyspie dobry jako baza wypadowa. Pokoje miały już swoje lata, dostaliśmy dość mały, niestety nie było klimatyzacji, ale były czyste i zadbane. Obiekt dość spory, obsługa bardzo miła, na jedzenie nie można było narzekać, Węgrzy gotują bardzo smacznie. Do obiadokolacji podawana była bodajże tylko woda, za resztę trzeba było dopłacić. Baseny niestety też miały swoje lata, ale córka nie narzekała. Ogólnie hotel wiele by zyskał na gruntownym remoncie, ale za cenę za którą byliśmy spokojnie można było pojechać.

Termin pobytu: wrzesień 2017
Dziękujemy, VirginGuard