Zwiedzanie Budapesztu

Zwiedzanie budynku parlamentu polecam każdemu odwiedzającemu to miasto. Budynek jeden z dwóch... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
przemys_awr326
Płock, Polska
Piękne miejsce, warte odwiedzenia!

Piękne miejsce, niesamowity widok zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Obowiązkowy punkt podczas... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
xtravelise
Katowice, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (39 348)

Nareszcie spełniłem jedno ze swoich marzeń, czyli odwiedziłem Parlament w Budapeszcie. Ogromna budowla robi piorunujące wrażenie zarówno podczas słonecznego dnia jak i nocą kiedy to jest podświetlona. Zwiedzanie wnętrza kosztuje ok 24 zł za bilet ulgowy i obejmuje salę w której wystawiona jest korona św Stefana, ozłocone klatki schodowe oraz salę obrad
Zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem w różnych językach, ja korzystałem z oprowadzania po angielsku. Było ciekawie. Grupy zbierają się w centrum obsługi turysty zlokalizowanym pod placem przy parlamencie. Polecam kupić bilet rano w dniu, w którym chce się zwiedzać. Po południu większość grup jest już zapełniona. Podsumowując bardzo polecam odwiedzić to miejsce podczas wizyty w Budapeszcie

1  Dziękujemy, Jakub_Para

Parlament w Budapeszcie to niezwykle okazała i monumentalna budowla, której gotycka architektura cieszy oczy w dzień i w nocy!

1  Dziękujemy, 115mariuszc

Koniecznie warto zobaczyć budynek Parlamentu minimum dwa razy. Raz w dzień a raz w nocy, robi wrażenie.

Dziękujemy, Tourist50442831663
Zrecenzowano: 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Piękny budynek, który koniecznie trzeba zobaczyć. Polecam kupić bilety przez internet, lub z samego rana, bo po godz. 13 - 14 będą już wyprzedane. Bilet obejmuje ok. 45 min wycieczkę z przewodnikiem.

Dziękujemy, beginner1986
Zrecenzowano: 4 września 2019

Polecamy udać się na wycieczkę z grupą zorganizowaną, warto wyruszyć na wycieczkę o wpół do każdej godziny tak aby załapać się na zmianę warty w środku parlamentu.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, Marcin F