Zapisz
obowiązkowo

Kolejny obowiązkowy punkt do zobaczenia w mieście; malowniczo, majestatycznie, polecam spacer z... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 23 marca 2020
SJ10KJ
Warszawa, Polska
punkt obowiązkowy

Przepiękny ( remontowany) zamek położony na wzgórzu z którego roztacza się nie zapomniany widok na... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 24 listopada 2019
mbm07
Wojkowice, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (10 657)

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Zabytkowa kolejka i super widoki w czasie przejazdu. Cena nieco wygórowana, zważywszy, że jedziemy krótko. W Internecie spotkałam się z informacją, że mając bilet czasowy (np. tygodniowy), obowiązuje również tutaj- hmm... zbyt piękne, niestety nie można :(

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, gaja-yu
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019

Wzgórze zamkowe i Zamek Buda to piękne ozdoby Budapesztu, ale mimo wszystko moje serce chyba bardziej skradł budynek Parlamentu.

Dziękujemy, Joanna S
Zrecenzowano: 19 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniały widok, fajne miejsce do spaceru i podziwiania pięknych widoków. Po drodze schodząc z wzgórza można zobaczyć kościół Macieja oraz Basztę Rybacka.

1  Dziękujemy, 319hanial
Zrecenzowano: 8 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Można dostać się na kilka sposobów, zabytkowym wagonikiem, pieszo krętą ścieżką, bądź kawałek dalej schodami. U góry stanowisko archeologiczne, zespół pałacowy i budynek przed który stoi warta honorowa, akurat załapaliśmy się na zmianę warty.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Robert_M1457313
Zrecenzowano: 29 maja 2019

Piękne miejsce, ale najlepiej nie jechać tam w sezonie turystycznym. Można wejść spacerkiem albo wjechać zabytkową kolejką, która w przeciwieństwie do tej w Pradze ( gdzie jest tania i włączona w system miejskiej komunikacji), wychodzi dosyć drogo. Jedzie raptem 2 minuty. Spacer po Wzgórzu Zamkowym polecam..ale jest mnóstwo ciekawszych miejsc w Budapeszcie.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Joanna P