Koniecznie do zobaczenia

Zamek wykuty w skale. Pięknie usytuowany. Zwiedza się z audio quide dostępnym w 17 językach, w tym... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
73Marco
Warszawa, Polska
Piękny zamek

Zamek Predjamski to kolejne miejsce w Słowenii, którego nie wolno pominąć! Przepiękne usytuowanie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 6 maja 2019
Scenic432172
Żywiec, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (3 292)

Zrecenzowano: 19 września 2018

Niezwykły to zamek, a choć w wielu już byłam, to ten zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Przede wszystkim jest niezwykle malowniczy z zewnątrz - jakby wyrastał wprost ze skał, albo jakby zawisł w połowie zbocza. Harmonijnie wtapia się w zastany krajobraz, czego jednak nie można powiedzieć o budynkach współczesnych. Mieli gust ci ludzie średniowiecza.
Wewnątrz jest równie niesamowity z wielu powodów. Skała jest jego naturalnym budulcem, rzeczywiście wyrósł ze skały, bo pierwotnie wykorzystywano naturalne jaskinie. Jaskinie ciągną się zresztą pod zamkiem i nad zamkiem.
Gdy zwiedzamy zamek, to co chwila zaskakują nas oryginalne rozwiązania związane z naturalnymi zjawiskami jak odprowadzanie i zbieranie wody deszczowej, wykorzystywanie naturalnych ciągów wentylacyjnych itp. Bardzo podobał mi się pomysł umieszczenia zlewozmywaka pod oknem bo po pierwsze osoba wykonująca te nudne czynności miała piękny, szeroki widok z okna, a po drugie, gdy skończyła nie musiała wynosić wody jakimś cebrzykiem tylko otwierała spust i woda w naturalny sposób opuszczała zamek wylewając się za mury.
Zaaranżowano wnętrza mieszkalne: kuchnię, kaplicę, sypialnię, pokój przyjęć, wartownię zbrojownię itd, ale ilość schodów w różne kierunki, zakamarków, załomów, wnęk jest doprawdy labiryntowa.. Dużo by trzeba czasu, żeby to zamczysko porządnie spenetrować!
Historia zamku, którą można usłyszeć również w języku polskim poprzez audioprzewodniki jest fascynująca i pełna dziwnych zwrotów akcji. Lekcja z niej zaś jest taka, że może człowieka zgubić zbytnia pewność siebie.
Ponoć przed zamkiem odbywają się czasem turnieje, niestety nie dane mi było widzieć.
Do zwiedzanie zamku koniecznie zachęcam i zostawcie sobie na to ze dwie godziny przynajmniej.

1  Dziękujemy, aleksandradudek
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2018

Na pierwszy rzut oka wydaje się niepozorny. Nie zachwyca z zewnątrz kształtem, czy fasadą. Jednak skrywa nie tylko piękno, ale także ogromną tajemnicę. Zamek jest naprawdę duży, a historia, jaką "opowiada" niesamowicie ciekawa. To nie miejsce do zwiedzenia w 15 minut- warto wsłuchać się w każde nagranie zawarte w przewodniku. Okolica zamku również zachwyca- nasze aparaty nie będą się nudzić. Dodatkowym atutem są darmowe autokary kursujące pomiędzy Postojną Jamą a Predjamskim Gradem. Wybierając się w te okolice nie można ominąć tego miejsca.

Dziękujemy, Dominika4
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2018

Warto zobaczyć. Najlepiej połączyć zwiedzanie zamku ze zwiedzaniem jaskini Postojnej, bo wtedy mamy darmowy transport autobusem do zamku i nie trzeba się martwić o parking. W zamku otrzymacie przewodnik audio - wiele przystanków i ciekawostek do wysłuchania. Organizatorzy świetnie się spisali, jakość atrakcji warta ceny. W zamku spędzicie ok.45 min.

1  Dziękujemy, Aleksandra S
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2018

Czegoś takiego jak zamek w jaskini jeszcze nie widziałem. B.ciekawe miejsce. Warto! Udało się legalnie wejść z małym psem. Koniecznie trzeba zwiedzać z: albo dobrym przewodnikiem, albo kupić do biletu audio-przewodnik. Na zwiedzanie przeznacz ponad godzinę.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, MisinskiRoman
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Sabina_PJ, Public Relations Manager, Predjamski GradOdpowiedź udzielona 20 sierpnia 2018

Szanowny użytkowniku MisinkiRoman!
Cieszymy się, że zainteresowaleś się wizytą w naszym zamku. Chcielibyśmy jednak przypomnieć, że psy nie mogą przebywać na jego terenie. Zamek to obszar wrażliwy, na terenie którego obowiazują specjalne zasady chroniące dziedzictwo naturalne i kulturowe. Z tego powodu psy nie są akceptowane, o czym informują znaki na terenie zamku. Ta informacja jest również umieszczona na naszej stronie internetowej.

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2018

Wspaniały zamek, będący ewenementem architektury, gdyż jest wbudowany w otwór wielkiej jaskini. Jaskinia ta została w bardzo pomysłowy sposób wykorzystana dla obronności i funkcjonalności zamku. Zwiedzanie obiektu jest bardzo dobrze zorganizowane - goście otrzymują przy wejściu odtwarzacze mp3, na których odsłuchują nagrane opisy poszczególnych miejsc. Zwiedzenie zamku trwa około 45 minut i można poznać wiele ciekawostek związanych z zamkiem i historią - naprawdę warto. I warto również zwiedzić jaskinię znajdującą się pod zamkiem - różnica w cenie biletu nie jest duża.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, jakubw_szczecin