Wiadomość z witryny Tripadvisor:Obiekt tymczasowo zamknięty
Zapisz

Kolejką na zamek

Zrecenzowano: 8 września 2018
aleksandradudek
Gliwice, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (8 084)

Zrecenzowano: 3 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Sam zamek na prawdę uroczy, odnowiony i zadbany. Sam wyjazd kolejką i wejście na zamka bez problemów. Niestety miejsce nie przyjazne niepełnosprawnym. Do toalety prowadzą schody, które okazała się być zepsuta i ciężko było znaleźć kogokolwiek kto zajął by się tym problemem. Toaleta dla niepełnosprawnych dostępna tylko na telefon?! Małe poczucie komfortu. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać. Pomimo piękna zamku i wspaniałej wystawy lalek pozostaje pewnie niesmak.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, małgorzata s
Zrecenzowano: 9 września 2018

Średniowieczny zamek góruje nad stolicą Słowenii stając się jej symbolem i malowniczym tłem. Warto tam wejść lub wjechać, bo roztacza się szeroki widok i na tę nowoczesną część miasta. Na zamku są wystawy związane z historią, jest kawiarnia, odbywają się śluby, rozmaite koncerty i imprezy okolicznościowe. Niedawno przeszedł gruntowny remont i prezentuje się naprawdę dobrze.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, aleksandradudek
Zrecenzowano: 8 września 2018

Będąc w stolicy Słowenii warto wybrać się na zamkowe wzgórze, by pooglądać szerszą panoramę miasta. A warto to zrobić wjeżdżając tam kolejką - szybciej i zabawniej. Trochę jest podobna do tej polskiej na Gubałówkę. Przestronne wagoniki szybko nas zawiozą na górę. Po drodze przejdziemy koło teatru lalek i dziwnego kangura, który pojawił się tam nie wiem dlaczego.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, aleksandradudek
Zrecenzowano: 5 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Zamek wygląda ładnie ze starówki pomimo szpecacej wieży. Ciekawa droga pod górę, polecam skrót, trochę bardziej stromy ale dużo szybszy. W środku miszmasz bez ładu i składu, w dodatku za wejście prawie wszędzie trzeba zapłacić. Na samym wzgórzu nic ciekawego chyba że kogoś interesuje antena telefonii komórkowej. Wizyta na pół godziny maksymalnie z wejściem i zejściem.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, 239aleksanderd
Zrecenzowano: 25 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Warto wjechać do góry, jedynie ze względu na widok, jaki rozpościera się na miasto. Sam zamek rozczarowanie, wygląda jakby dopiero co ukończono budowę. W środku restauracje, knajpy itp.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Robert_M1457313