Fajny widok

Zrecenzowano: 13 lipca 2018
girlsa23
Hanower, Niemcy

Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Dwuramienny wodospad w kształcie litery A ma wysokość 78 m. Mały wodospad 25 metrów. Leży w samym sercu Parku Narodowego Triglav. Wejście na wodospad kosztuje 3 euro, parking 4 euro. By się do niego dostać czeka Cię 20-to minutowa wycieczka w górę. To krótka droga, warto ją przejść. Zdecydowanie jak dla mnie za dużo ludzi. Widoki w czasie spaceru oraz przy samym wodospadzie piękne. Sposób odgrodzenia wodospadu od turystów mógłby być lepiej wymyślony. Rozumiem względy bezpieczeństwa, ale wyglądać to mogło zdecydowanie lepiej.

Dziękujemy, sanok2007
Zrecenzowano: 3 maja 2019

Warto powspinać się około 20 minut ścieżką o średnio-łatwym stopniu trudności, aby z parkingu położonego niedaleko jeziora Bohinjskiego dotrzeć do wodospadu. Woda z hukiem spada z wysokości prawie 80 m do małego oczka wodnego - bardzo malowniczy obrazek. Można podejść omalże do samego wodospadu. Sama końcówka zagrodzona jest kratą, ale to nie ma znaczenia, bo jak podejdzie się za blisko, to i tak nic nie widać...
Niedaleko wodospadu punkt widokowy na jezioro - warto spojrzeć na to wszystko "z góry"

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2018

Pięknie położony 78 metrowej wodospad, imitujący literę A i wpadający do malutkiego oczka wodnego. Z parkingu samochodowego to około 20 minutowy spacer po doskonale przygotowanej ścieżce z kamiennymi schodami. Niestety nie można podejść do samego wodospadu, gdyż dostęp do niego chroni metalowa furtka i płot

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Elżbieta B
Zrecenzowano: 13 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Dostać się do parkingu do wodospadu proponuje samochodem, szczególnie jeśli jesteś z dziećmi. My próbowaliśmy raz przejść asfaltową drogą, ale po około 1-1,5 km zdecydowaliśmy zawrócić. Droga wąska, kręta, często bez pobocza, a samochody jeżdżą tamtędy często szybko. Trasa: Ok 3-4 km do parkingu (+ dodatkowo na górze licz się z dojściem do samego wodospadu). Ja się poprostu bałam iść tamtędy z dziećmi! Na drugi dzień wybraliśmy się już autem, zapłaciliśmy 3 Euro za parking na 3 godziny (uważam, że to dobry czas i cena), jeszcze bilet w kasie i poszliśmy w górę. Droga prowadziła ok. 20 min. w górę po kamiennych schodkach. Odradzam klapki ;) Wodospad ładny, choć sporo turystów. Nie jest on jakiś spektakularnie duży, ale ładny. Piękny tez jest widok z góry.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, girlsa23
Zrecenzowano: 7 stycznia 2017

Wodospad Savica byl dla mnie nieco zaskoczeniem. Na szybko zmienialismy plany z Vogla, bo mialo nie byc pogody na spacer do wodospadu. I nie zaluje! Dojaz do wodospadu autokarem przyprawia nieco o dreszcze, droga waska, zeby minely sie dwa autokary potrzeba nie lada zrecznosci i kombinacji (autokar z japonskimi turystami krecil filmiki i dluigo bil brawo, serio). Samochodem ten problem az tak bardzo nas nie dotyczy. Przed wyjsciem na szlak jest parking, gdzie swodobnie stanelismy. Wejscie do parku teoretycznie platne, ale jak bylismy rano nikogo nie bylo w budce. Dojscie czesciowo kamiennymi schodami, czesciowo sciezka wsrod lasu. Po drodze niewiele widokow, wiecej slychac niz widac. Widok dopiero odslania sie przy wejsciu na platforme widokowa przy wodospadzie. Jest przepieknie! Nawet udalo mi sie trafic na tecze :)

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2016
Dziękujemy, Anna S