Cudo!

Jezioro prezentuje się naprawdę bajecznie! Byliśmy tam na motocyklu, więc objechaliśmy je dookoła... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
JankesRJ
Dąbrowa Górnicza, Polska
Cudownie

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019
Izabela P
Przeczytaj wszystkie recenzje (9 026)

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Pięknie i bajeczne jeziorko z mała wysepką. Idealne miejsce na spacerki z wózkiem wokół jeziorka oraz wycieczki rowerowe. Wyznaczone są miejsca do kąpieli, pełno kawiarenek oraz ławeczek by odpocząć i podziwiać widoki. Serdecznie polecam to miejsce!

Dziękujemy, Izabela P
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019

Jezioro Bled osiąga 30 metrów głębokości. Nie jest duże 2,12 km na 1,30 km, ale jest piękne, czyste, klimatyczne, a na środku ma wysepkę z kościołem WMB. Wokół jeziora poprowadzono ścieżki piesze i rowerowe, zorganizowano punkty widokowe, miejsca odpoczynku. Na części jeziora wytyczono również kąpielisko. Po jeziorze można pływać łódeczkami i nie tylko. Jezioro jest urocze i malownicze. Taka perełeczka alpejska.

Dziękujemy, sanok2007
Zrecenzowano: 3 maja 2019

Malowniczość tego jeziora zakłóca masa turystów... Tym razem byłem we wrześniu i nie było najgorzej. Kiedyś byłem na początku maja i było rewelacyjnie. Pusto, spokojnie, a na szczytach otaczających gór jeszcze masa śniegu= widokowo super.
Ale do rzeczy: Jezioro malowniczo położone w sercu Alp Julijskich, nie za darmo Tito miał tu jedną ze swoich letnich siedzib, gdzie przyjmował zagranicznych gości (pozostałe to Wyspy Briońskie i Ochryda). Na środku jeziora znajduje się wysepka z kościółkiem, a po drugiej stronie (od miasta Bled) na ponad stumetrowej pionowej skale znajduje się Blejski Grad, czyli zamek. Całość prowokuje do robienia zdjęć.
Polecam odwiedzenie Bledu (miasta i Jeziora) poza sezonem, aby uniknąć tłumów i drożyzny. Załączam fotki z różnych okresów - widać, że w słońcu najładniej ;]

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 28 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Zatrzymalismy się w Bled na weekend kończący Puchar Świata w skokach narciarskich(lotach). Pogoda wyjątkowo dopisała zatem jeden dzień przeznaczyliśmy na wędrówki. Miejscowość Bled położona jest nad malowniczym jeziorem otoczonym Alpami. Pośrodku jeziora leży niewielka zielona wysepka,z której wyłania się kościół z wieżą. Stamtąd widać panoramę miasteczka, szczyty gór oraz malowniczo położony zamek- muzeum. Dla turystów lubiących wedrowki miejsce godne polecenia zwłaszcza, że dookoła jeziora wiedzie dobrze przygotowana alejka. W części z zabudową można zjeść w wielu uroczych restauracjach, z których widok zapiera dech w piersiach. Szczerze polecam zwłaszcza,że do stolicy Lubljany jest około pół godziny drogi samochodem, podobnie do Parku Triglav.
Polecam Jarek.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, Jaroslaw A
Zrecenzowano: 28 września 2018

Jezioro Bled to jezioro z bajki! Woda jest bardzo czysta, widać dno przy brzegu, pływające ryby i rosnące w jeziorze rośliny. Teren wokół jeziora jest zagospodarowany na park (przemyślany teren zielony) z licznymi ławkami. Do tego wypożyczalnie sprzętu wodnego (łódki, rowery, kajaki, SUPy) i wyznaczona trasa dla wioślarzy. Nie można kąpać się wszędzie, ale jest wydzielone kąpielisko z częścią dla dzieci i tych większych. Wokół jeziora i trochę dalej liczne kawiarnie, restauracje i puby. Jedną z głównych atrakcji jest przepłynięcie się tradycyjną łodzią na wyspę (w cenie 14 euro od osoby dorosłej). A woda jest ciepła - podobno to najcieplejsze jezioro alpejskie i kontrola temperatury pod koniec września to potwierdziła!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Sierfly