Warszawa

“Mala sliczna knajpka”

The Alchemist Gastropub
Nr 107 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Okolica: Stare Miasto
Okolica: Stare Miasto

Mala sliczna knajpka ,bardzo nam sie podobala atmosfera tam panujaca .Urocza obsluga ktora jest duzym plusem. Jedzonko niestety smakowalo srednio.

Dziękujemy, Anna F

Bardzo klimatyczna knajpka w dobrej lokalizacji, wystrój bardzo w moim guście, ściana piwna - rewelacja. Trochę zdziwiło mnie, że knajpka jest tak malutka, bo na zdjęciach wydaje się być dość duża. Obsługa poprawna, no i dania...po pierwsze szkoda, że nie macie żadnego czekadełka, dość długo czekaliśmy na realizację zamówienia. Zamówiłam zupę piwną , na drugie danie jagnięcine i mojito z rozmarynu. Zupka okazała się być serową o poprawnym smaku, fajnej gęstości - była smaczna, natomiast jagnięcina mi nie smakowała :( Nie chce twierdzić, że była źle przyrządzona, może po prostu nie trafiła w mój gust a innym być może posmakowałaby. Te mięso wydawało mi się być jakieś nieświeże, a może źle doprawione, ciężko stwierdzić. Z tego dania smakowała mi jedynie sałata. Mięsa nie zjadłam i nie mogłam już nic innego zamówić, bo kuchnia została już zamknięta. Kelnerka widząc mój talerz nie spytała czy wszystko było w porządku - może dlatego, że i tak nie mogłaby już mi nic innego zaproponować, a może czuła że coś jest nie tak i nie chciała stwarzać niekomfortowej sytuacji. Przymykam na to oko, bo mimo wpadki z jagnięciną całość odbieram bardziej pozytywnie niż negatywnie. Miejsce ma duży potencjał i wierze, że inne dania mają tam smaczne. Znajomy zamówił burgera i był zadowolny, choć frytki były średnie w smaku.

Ceny w lokalu dość wysokie.
Mimo wszystko z chęcią wrócę i ocenię pozostałe dania.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, zuzu2xx
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: TheAlchemistGastropu, Manager, The Alchemist GastropubOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Dziekujemy bardzo za wystawienie opinii i jest nam bardzo milo ze mimo wszystko lokal przypadl do gustu. Odnosnie menu, to musiala Pani u nas byc jakeis 2 lata temu poniewaz od juz bardzo dawna nie mamy dan ktore Pani wybrala w naszej karcie:) Zapraszam do ponownej wizyty:)

Zrecenzowano 15 września 2019 z urządzeń przenośnych

Wiele różnych konceptów przewinęło się przez tą lokalizację licząc od powstania tego budynku. Większość z nich niestety nie była udana. Tego nie można powiedzieć o Alchemiście. Bardzo ciekawe spójne menu. Dużo opcji dla wegetarian i wegan. Udane połączenie pubu i oferty gastronomicznej co nie jest takie proste. Fajny przyjemny wystrój, dobra obsługa. No i jedzenie całkiem smaczne i nietuzinkowe. Polecam :-)

Dziękujemy, magdalenan970
Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wstępując do tego miejsca nie sądziłam, że ciężko mi będzie z niego wyjść- zaskoczenie totalne, zakochałam się w Alchemiście. Niestandardowa propozycja na tle mdłej gastronomicznej palety..Jednak jest pewien haczyk- jak sama nazwa wskazuje cocktail bar raczej kojarzy się ze świetnymi drinkami, a tak nie jest- to jedzenie było wyśmienite! Absolutnie fantastyczne frytki z batatów z pikantnym dressingiem majonezowym to uzależniający klasyk- ale niewątpliwie absolutną petardą jest kurczak peri-peri w koszyku! Kurczak przyrządzony wybornie- chrupiąca skórka i soczysty w środku- jadłam kurczaka w tak zachwalanej restauracji LAS na Solec 44 i powiem, że LAS może się schować daleko w lesie porównaniu do Alchemista. Ponadto klasyczny burger również wymiata- nawet polecam go bardziej niż tego z jagnięciny- co klasyk to klasyk i jest rewelacyjny.

Moje rozczarowanie drinkami- bez przesady, nie jest źle, chodzi mi jedynie o basil smash, który nie jest robiony na świeżej bazylii, a sok z limonki marki "House of Asia" (sorry, ale każdy kto ma trochę smaku od razu to wyczuje;)) psuje tego drinka...za to SANGRIA JUG BIANCO- NAJLEPSZA EVER!!! Fantastyczna, orzeźwiająca- na upały idealna.

Dodam, że obsługa w tym miejscu to zespół fantastycznych ludzi. Starają się bardzo i to jest naprawdę miły akcent.
A toaleta...hmmm- życzyłabym sobie, aby wszędzie było tak czysto i pachnąco.
POLECAM!

Dziękujemy, Piekna_Paulinka
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przyjemne południe :) super posiedzieć na zewnątrz, leci fajna muza, pyszne przekąski, prosecco z kija. Lokalizacja naprawdę cudna. Z dala od tłumów a jednocześnie blisko ścisłego centrum. Wnętrze cool, jedzenie dobre, Gazeta Wyborcza na wejściu
Warto tu przyjść

Dziękujemy, tatiana_com

The Alchemist Gastropub — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w The Alchemist Gastropub? Podziel się wrażeniami!