“Chińska tragedia”

Restauracja Canton
Zarezerwuj stolik
pon., 14.10
20:00
Nr 197 wśród 3 677 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Chińska
Zrecenzowano 2 września 2019

Wizyta w Warszawie , mamy ochotę na kuchnię chińską wybór pada na CANTON. Sala restauracyjna nie pierwszej młodości, styl pierwszych chińskich restauracji z lat 90-tych ubiegłego wieku. Zarówno meble jak i ściany wymagają odnowienia. Pierwszy problem kelnerka nie zna karty dań, nie potrafi czegokolwiek powiedzieć o serwowanych potrawach i jeszcze są kłopoty z komunikacją ( brak znajomości języka Polskiego ). Udało nam się zamówić i tak otrzymujemy na przystawkę krewetki ( zdjęcie) – rozmrożone , kiepskiej jakości w sosie sojowym z twardymi warzywami ( nie mylić z al dente) zgroza. Zupa pikantna kwaśna to już prawdziwa tragedia , kwasowość uzyskana octem po kilku łyżkach zgodnie odstawiamy to danie. Dania główne danie z kurczaka - syn wyrazie pyta kelnerki czy jest to danie z piersi kurczaka otrzymuje odpowiedz że tak, a otrzymuje ogromny kociołek ( zdjęcie) porąbanego jak leci wraz z kościami kurczaka w tłuszczu z ziemniakami , makaronem i jakimiś warzywami. Próbuje- smakuje gorzej niż wygląda , to danie zwracamy na kuchnię. Ja otrzymuje zamówioną kaczkę w piwie ( piwa nie czułem), jest to kaczka porąbana podobnie jak kurczak z kośćmi w oleistym wywarze z jakimiś warzywami . Kaczka brak smaku , danie tłuste , mięso tragiczne po kilku kęsach odstawiam to danie i prosimy o rachunek. Kuchnia z jaka się tu spotkałem to najgorszy „ chińczyk” w moim życiu. Jeszcze nigdy , nigdzie tak źle nie dostałem jeść. Sytuacje próbuje ratować chyba manager restauracji proponując nam gratis nowe dania , na szczęście nie mamy czasu, płacimy ( odliczono tylko kurczaka) i „uciekamy” z tego lokalu. Z czystym sumieniem odradzam każdemu wizytę w tej restauracji.

Dziękujemy, mbm07
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Ti L, Dyrektor generalny, Restauracja CantonOdpowiedź udzielona 3 września 2019

Najmocniej przepraszamy za taką sytuację, nowa kelnerka nie była profesjonalna i nie wytłumaczyła dokładnie te dania są tradycyjne dla Chińczyków , Polakom nie zawsze mogą smakować .Zapraszamy ponownie postaramy się zrobić wszystko aby tym razem wyszli państwo od nas zadowoleni.

Zrecenzowano 1 lipca 2019

Zdecydowanie odradzam. Kuchnia jest pseudo-chinska, zamówione dania ociekają tłuszczem, są małe i po prostu niesmaczne. Obsługa miła (t. pojawia się na wezwania, potakuje 'tak, tak' i tyle), ale obsługa pozostawia wiele do życzenia. Na zamówienie czekaliśmy bardzo długo, po prostu byliśmy ignorowani pomimo, że nie było klientów. Właściciele nie są zainteresowani obsługą nie -Chińczyków - w restauracji pojawiają się liczne chińskie wycieczki i to jest główne zainteresowanie prowadzących restaurację. Po prostu restauracja Canton powstała po to żeby obsługiwać chińskie wycieczki przyjeżdżające do Warszawy i po to żeby zarabiać na tych wycieczkach. Mały pozytyw to wystrój, ale do restauracji chodzi się głównie po to żeby zjeść a nie patrzeć na ściany czekając na jedzenie. BRAK KLIMATYZACJI co powinno być standardem. Podsumowując: jedzenie niesmaczne, obsługa skrajnie nieprofesjonalna, NIE WARTO. To NAJGORSZA RESTAURACJA CHIŃSKA W WARSZAWIE, ZŁE JEDZENIE, NIEPROFESJONALNA OBSŁUGA. OMIJAĆ!

Dziękujemy, Podroznik128
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Ti L, Kierownik sprzedaży, Restauracja CantonOdpowiedź udzielona 2 lipca 2019

W odpowiedzi na opinie chcielibyśmy poinformować, że prywatni goście są dla nas równie ważni i każdego próbujemy profesjonalnie obsłużyć :) Co do dań twierdzimy, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, ponieważ operujemy dużą kartą menu z różnymi daniami. Odnośnie klimatyzacji robimy co w naszej mocy i zastępujemy ją klimatyzatorami. Serdecznie zapraszamy ponownie- na pewno znajdą Państwo coś dla siebie :)

Zrecenzowano 19 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobra chińska kuchnia, miła obsługa, właściciel bardzo sympatyczny- po obiedzie był nas o opinie. Polecamy, smak potwierdzi przez osobę, która mieszkała przez rok w Chinach i miała do czynienia z chińskim jedzeniem.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, olaa2019
Zrecenzowano 3 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Pierwszy raz źle wybralem kierując sie oceną z tripadvisor. Ceny zupełnie nieadekwatne do jakości potraw. Zupa z kaczką i bambusem - odstawiona po 2 łyżkach (zapach nieakceptowalny, mięso nie do przełknięcia). Pozostałe dania były mocno średnie (Wołowina z chrupkami ryżowymi, 3 mięsa smażone z warzywami, chrupiący kurczak) - jakość ktorej możnaby się spodziewać w tzw. "Chińczyku" (chociaż moja siostra twierdzi że jedzenie było gorsze), a ceny 2-3x wyższe. Jeśli ktoś się skusi na ryż zapiekany z warzywami (jako dodatek) to jedna porcja wystarczy na 3 osoby. Zastawa, sztućce, obrusy rodem z GS-u. Menu w koszulkach foliowych - bardzo rozbudowane (ilość możliwych do zamówienia dań już powinna wzbudzić moja czujność), brak opisów potraw. Plus - miła i kompetentna kelnerka, ale tu też uwaga - najpierw pojawił się kelner który po polsku praktycznie nie mowił, następnie "stażysta" - był miły ale karty jeszcze nie znał. Bardzo jestem zaskoczony wizytą z uwagi na dobre oceny na Tripie.

Dziękujemy, eucoda
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Ti L, Kierownik sprzedaży, Restauracja CantonOdpowiedź udzielona 4 maja 2019

Witam Pana,

Dziękujemy za przesłaną opinie. W okresie świątecznym niestety dysponujemy mniejszą ilością pracowników, co mogło przełożyć się na jakość obsługi, którą Państwo odczuli podczas wczorajszej wizyty.

Jeżeli chodzi o uwagi co do menu, to postaramy się je uwzględnić w przyszłości i nieustannie pracować nad zadowoleniem naszych gości.

Zapraszamy Państwa ponownie, aby mogli Państwo spróbować innych dań z naszej kuchni i miło spędzić czas w naszej Restauracji.

Serena Li

Zrecenzowano 23 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Kochając chińska kuchnie, będąc w Chinach oraz po zwiedzeniu wielu restauracji z troska o osoby, które trafia do tej restauracji przestrzegam!! Każde danie w zdecydowanie zawyżonych cenach. Po złożeniu zamówienia okazało sie, ze dodatki do dania sa osobno zamawiane, wiec średnia cena zwykłego dania, które mozna zamówić w każdej chińskiej knajpce kosztuje w granicach 50 zł. A samo jedzenie niesmaczne i niewarte swojej ceny. Na kilka dań, kazde było słabej jakości. W toaletach wyjątkowy brud!!!!

Termin wizyty: marzec 2019
4  Dziękujemy, NataliaK1435

Restauracja Canton — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Canton? Podziel się wrażeniami!