“Dobre jedzenie”
Restauracja Banjaluka — recenzja

Restauracja Banjaluka
Nr 174 wśród 3 682 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Chorwacka
Polecane, biorąc pod uwagę: Specjalne okazje, Duże grupy
Opcje wyżywienia: Obiad, Lunch, Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Opis: "Najlepsza bałkańska kuchnia w bliżej nieokreślonej okolicy!" Banja Luka to cudowne miasto w słonecznej Bośni. Od wieków zamieszkane przez Chorwatów, Serbów, Bośniaków, Żydów i Muzułmanów było zawsze przykładem dobrych sąsiedzkich relacji i pozytywnego wzajemnego wpływu wielu kultur. To wspaniałe miasto zniszczone przez straszliwe trzęsienie ziemi w 1969 roku i kolejne wojny. Jest dla nas symbolem bałkańskiej, tętniącej życiem mieszanki kultur i tradycji, którą chcemy Państwu przekazać w niezobowiązującej atmosferze i z lekkim przymrużeniem oka. Proponujemy Państwu pyszną, trochę zwariowaną, prawdziwą bałkańską kuchnię. Banjaluka istnieje od 2002 roku, z czego 10 lat spędziła na Mokotowie. Po przenosinach do serca stolicy, do rodzinnego charakteru zrosła się też z nocnym życiem miasta. Słynie ze zróżnicowanej bałkańskiej kuchni, najwyższej jakości potraw i niezobowiązującej atmosfery. Autorem odświeżonych bałkańskich potraw w Banjaluce jest Tadeusz Muller - to prawdziwa bałkańska kuchnia z zacięciem do owoców morza i dużych mięsnych porcji z 20-centymetrową Gurmańaską Pljeskavicą na czele. Kuchnia jest czynna do późna (w tygodniu do 23.00, w weekendy do 24.00). W porze lunchowej i w czasie weekendowych brunchy Banjaluka znakomicie nadaje się zarówno na szybki miejski posiłek, jak i przyjemnie spędzony rodzinny czas z dziećmi.

Bardzo dobre jedzenie. Obsługa sprawna i miła. Byłoby 5, gdyby nie mały wybór piw i wystrój sprawiający wrażenie, jakby meble były do niego zebrane przypadkowo. Trzeba też się nastawić, że jest bardzo głośno. Ceny dosyć wysokie, ale nie ma w nich przesady. Wizyta była bardzo przyjemna i raczej jeszcze odwiedzę. Polecam!

Dziękujemy, Konrad_Ndz

Zrecenzowano 23 sierpnia 2019

Do restauracji trafiliśmy spontanicznie jednego z lipcowych wieczorów w tygodniu. Cudem udało nam się zdobyć stolik dla trzech osób. Klimat restauracji niesamowity. Atmosfera luźna i bardzo przyjazna. Światełka rozwieszone nad stolikami na świeżym powietrzu robią cała robotę :) Jedzenie bardzo smaczne i odzwierciedlające smaki jakich kilkakrotnie dane mi było zaznać np. w Chorwacji. Ceny dość przystępne. Minusem był w naszym przypadku kelner, który mówił bardzo niewyraźnie i zdawało się jakby w ogóle nie był zainteresowany obsługą naszego stolika. Prosiliśmy o wino domu w karafce powiedział że nie maja po czym do stolika obok podano wino w karafce... Przed wybraniem się do restauracji zdecydowanie polecam dokonania rezerwacji.

Dziękujemy, Agnieszka P
Zrecenzowano 7 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo smaczne miejsce z klimatem. Jeszcze się nie zdążyło żebym wychodził stąd niezadowolona. W menu każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam pyszne drinki z gruszkowa rakija.
Fajne miejsca na wypad w 2 os. jak i duża grupa.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, K1403JTannag
Zrecenzowano 20 czerwca 2019

Lokalizacja, wystrój na duży plus, ogródek na zewnątrz. Jakość potraw, przeciętny smak, żeby nie napisać słaby... ceny zdecydowanie za duże w porównaniu do jakości. Piwo...

Dziękujemy, zjemjeszcze
Zrecenzowano 15 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo klimatyczne miejsce oferujące pyszną bałkańską kuchnię. Jedliśmy steaka z krewetkami na gorącym kamieniu oraz gurmanska plejskavice. Wszystko przepyszne!!! Obsługa bardzo miła i profesjonalna! Jedyne czego brakowało to podania talerza do steaka, ktory na gorącym talerzu mocniej sie wysmażał. A do plejskavicy brakowało jakiejś sałatki/warzyw. Mimo to bardzo polecam!!! 5*

Dziękujemy, grejczu

Restauracja Banjaluka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Banjaluka? Podziel się wrażeniami!