“Bez rewelacji”
Zapiecek — recenzja

Zapiecek
Nr 179 wśród 2 770 Restauracje (Warszawa)
Okolica: Stare Miasto
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 4 maja 2017

Pierwsze co rzuca się w oczy to malutki lokal, w którym naprawdę trudno jest o odrobinę prywatności i swobody. Dosłownie zagląda się drugiej osobie w talerz. Pomijając tą kwestię, potrawy są smaczne, ale bez żadnego szału. Lokal idealny jak na krótki odpoczynek i skonsumowanie taniego, dobrego posiłku.

Dziękujemy, PatrycjaOlszewska

Zrecenzowano 16 stycznia 2017

Pierwszy raz Zapiecek na Nowym Świecie odwiedziłem ponad dwa lata temu i byłto strzałw dziesiątke. Tym razem podczas wycieczki do stolicy postanowiłem ponownie odwiedzić ten lokal. Niestety z racji braku wolnych miejsc musieliśmy się trochę naszukać i tafiliśmy w końcu do lokalu przy ulicy Freta. Lokal bardzo mały, praktycznei stolik przy stoliku. Usiedliśmy przy oknie przy stoliku dla 4 osób, na szczęście byliśmy w 2 osoby. Bo nie było możliwości by jakaś osoba wcisnęła się na krzesło przy oknie. Obsługa kelnerska jak najbardziej na plus. Minus natomiast za niedostateczne ogrzewanie. W pobliżu okna było... zimno. Zwrócę jeszcze uwagę na toaletę. Niestety nie mogę powiedzieć o niej miłego słowa. By do niej dojść trzeba przeciskać się między stolikami. Sama toaleta brudna. Podejrzewam, że nikt jej nie sprawdzał, co jest skandalem w lokalu, w którym jeden pieróg kosztuje prawie 2,5 zł. Dodam jeszcze, że duża obudowa podajnika na papier leżała sobie na podłodze. Nie jest też to lokal polecany dla osób niepełnosprawnych. Przechodzimy do samych dań. Moja partnerka zamówiła żurek, chociaż go nie lubi. I stwierdziła, że to najlepszy żurek jaki jadła w życiu, bardzo jej smakował. Ja zamówiłem grochówkę. Była smaczna, ale bardzo duży minus za to, ze była aż tak gęsta, że nie miała konsystencji zupy(nawet tej gęstej), ale bardziej gęstego sosu.Grochóke trochę się w życu najadłęm i nie tak to powinno wyglądać. Zupy podane były w sposób fenomenalny, bardzo zachęcający do jedzenia. Co do samych pierogów to tym razem rozczarowanie. Pierogi z mięsem średnie ,a ruskie z boczkiem niestety bardzo, bardzo słabe. Podsumowując wyszliśmy trochę zawiedzeni, mam nadzieję,że był to tylko wypadek przy pracy. PS: ta wódka do herbaty to więcej niż 25% raczej nie miała :)

Dziękujemy, mat_solecki
Zrecenzowano 16 września 2016

Obowiązkowym punktem wycieczki dla każdego zagranicznego gościa jest wizyta w Zapiecku. To tutaj zawsze jestem spokojna o smak pierogów i to mimo upływu lat od kiedy sieć ta jest na naszym rynku (chociaż farsz mięsny można byłoby bardziej podkręcić przyprawami). Niestety obsługa jest średnia. Panie może uprzejme, ale bardzo nie lubię gdy nie zwracają uwagę na gości przy stole. Zamiast ogarniać wzrokiem stoliki, patrzą sobie w oczy podczas rozmów jak mniemam prywatnych. By domówić piwo, a następnie poprosić o rachunek, musiałam odchodzić od stolika i podchodzić do pani osobiście. Dlatego minus za obsługę.

Dziękujemy, mbusz
Zrecenzowano 4 września 2016

Wpadłam z przyjaciółkami bo wszystkie miałyśmy chęć na pierogi. Ja skusiłam się na pierogi z kaczką w wersji z pieca - palce lizać! Z mięsem z wody ze skwareczkami równie udane, a ze szpinakiem i serem poezja. Porcje duże i fajnie, że można wybrać opcję podania. Tak trzymać!

Dziękujemy, Katarzyna P
Zrecenzowano 21 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Pyszne pierogi z truskawkami barszcz czerwony z uszkami i napój orzeźwiający z hibiskusa i czarnej porzeczki. Ogródek. Miła obsługa klienta. Elegancki lokal. Tanio i szybko.

Dziękujemy, Kazimierz P

Zapiecek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Zapiecek? Podziel się wrażeniami!