“Kuchnia Polska w dobrym wydaniu”
Kameralna — recenzja

Kameralna
Nr 670 wśród 3 680 Restauracje (Warszawa)

Polska kuchnia w dobrym wydaniu. Ciekawe klimaty PRL. Bardzo duze porcje ,nikt nie wyjdzie glodny.Bardzo smacznie

Dziękujemy, Anna F

Zrecenzowano 29 sierpnia 2019

Ponownie byłem w Kameralnej z większym towarzystwem (8 osób) i ponownie jestem zachwycony. Nie tylko ja. Zaczęliśmy od zakąsek: tatar, śledzie, wołowinka, ser zapiekany w szynce i wódeczka oraz napoje. Potem dania główne: łosoś, żeberka, kaczka, szaszłyk no i oczywiście - REWELACYJNY, PRZEPYSZNY Chateaubriand. Całość popijana wódeczką i napojami. Wszystkim smakowało jedzenie i podobał się wystrój i klimat restauracji. Wieczór zwieńczyliśmy tańcami, gdyż był piątek i od 20-tej, jak zawsze zagrał zespół. Przeboje lat 60-tych i 70-tych. Coś w sam raz dla nas! TAK TRZYMAĆ!!! Ja zaś wspomniałem sobie dawne czasy (początek lat 70-tych XX w) gdy czasami odwiedzałem pierwszą Kameralną. I do tej nowej będę wracał.
Dla malkontentów wystawiających słabe opinie za "podkupienie" nazwy, mam informację, że to właśnie TA Kameralna, z Foksal kontynuuje tradycję dawnej Kameralnej a nie ta z Kopernika. Wiem to z autopsji.

Dziękujemy, kladam2017
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Gdybym miał wskazać jakieś miejsce klimatyczne to z całą pewnością Kameralna do takich się zalicza.
Restauracja w klimacie PRLowskim z daniami pierwszej i drugiej kategorii kusi "męskimi" porcjami i doskonałym smakiem. Rzeczą, która szczególnie przyciąga i zapada w pamięć jest własnego wyrobu cytrynówka. Podana przed posiłkiem skutecznie umila atmosferę a jej pozbawiony chemii smak przygotowuje nas na naprawdę smaczne jedzenie. Tatar i carpaccio tu nazywane "plastrami polędwicy z serem zagranicznym typu parmezan" to jedne z najlepszych dań tego typu w stolicy. Pozostałe dania w menu to w większości tradycyjna polska kuchnia, ale podana jakościowo po domowemu i naprawdę warta grzechu. Porcje są naprawdę duże i warto zawczasu zastanowić się czy jesteśmy bardzo czy tylko trochę głodni... Polecam to pyszne miejsce!

Dziękujemy, takasytuacja77
Zrecenzowano 13 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

No mila niespodzianka przepyszne potrawy w srodku Polski za rozsadne pieniadze. Bardzo smaczna Polska kuchnia stylizowana na wczesny PRL. Tutaj wszystko pasuje jedna z lepszych restauracji w Warszawie.

Dziękujemy, Robert K
Zrecenzowano 2 sierpnia 2019

Koniecznie zarezerwujcie sobie godzinkę w tygodniowym kalendarzu, żeby skorzystać z dobrodziejstw oferowanych w zakładzie gastronomicznym z wyszynkiem pt. Kameralna. Ja miałem okazję odwiedzić ten szacowny przybytek w lipcu 2019 wraz z rodziną, na zaproszenie znajomych komplementujących tutejszą kuchnię oraz domową cytrynówkę.

Naprawdę nie będziecie żałować - porcje spore, estetycznie podane (aż szkoda je naruszać), wszystko smaczne i sycące, niedrogie - w sam raz.

Ze swej strony polecam Wam tatara podawanego z siekanymi dodatkami: cebulką, ogórkami kiszonymi, pieczarkami, sardynkami i oczywiście surowym żółtkiem jajka podanym w malutkim słoiczku. Musztarda i cytryna też się tu przytulają.
Jako pierwsze danie spróbujcie kapuśniaku podawanego w małym rondelku - rewelacja.
Na drugie - tylko jeśliście głodni - zamówcie sznycel (wielkość jak łopata ogrodnicza) z burakami i kapustą zasmażaną . Lżejszą pozycją jest delikatny filet z halibuta w sosie krewetkowym podawany z ryżem i gotowanymi warzywami.
Jeśli starczy wam sił - szarlotka z lodami niemal rozłoży was na łopatki.
A na finał (choć przecież i na starcie nikomu nie zaszkodzi) - kieliszek lub dwa zimnej, wybornej domowej cytrynówki.
---- Za sztućce i do dzieła !

Do Sz.P. Właścicieli - w takim lokalu mile widziałbym na piedestale piwa lokalnych browarów lub kraftowych, a "wielkie marki koncernowe" odstawiłbym na dolną półkę :) - Pozdrowienia dla Państwa i całej Obsługi.

2  Dziękujemy, pawe_o156

Kameralna — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Kameralna? Podziel się wrażeniami!